Tag Archives: лага

Како ГОВОРОТ НА ТЕЛОТО открива лага? Препознајте ги малите сигнали

Иако повеќето од нас сакаат да мислат дека имаме отворена и искрена комуникација со другите, не е невообичаено да наидеме на луѓе кои лажат или ја кријат вистината. Како што објаснува неврологот и специјалист за комуникација Керлоин Лиф, постојат голем број на индикатори кои укажуваат дека некој лаже. Тоа може …

Повеќе »

Начин да препознаете дека партнерот ве лаже: Првото нешто на кое треба да обрнете внимание

Со малку повеќе внимание можете да препознаете кога некој лаже Терапевт открил како можете да препознаете дали вашиот партнер кажува „мали, бели лаги“. Луѓето може да прибегнуваат кон тактики за да не вознемират некого или ако не сакаат да ги изразат своите вистински чувства, а предупредувачкиот знак е во нивниот …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕГА Е ДОСТА – ИДЕАЛОТ ЗА УБАВИНА КОЈ  СЕ НАМЕТУВА Е НЕРЕАЛЕН, ЈАС ВАРИРАМ ВО КИЛОГРАМИТЕ, ПА ШТО! Познатата актерка им ПРКОСИ на женските окови!

Идеалот за убавина кој се наметнува на социјалните мрежи одамна зема замав. Девојките се се’ понесигурни и придаваат преголема важност на својот изглед, гардероба, коса, нокти, шминка и други надворешни фактори, а значително помалку на својот интелект, а најважно за нивното ментално здравје. Таканаречените филтри се „основниот“ дел на секоја …

Повеќе »

БИЛА УБЕДЕНА ДЕКА СОПРУГОТ ЈА ИЗНЕВЕРУВА, ПА ПОСТАВИЛА КАМЕРИ: Очекувала да види се, но не и ОВА!

Шестото сетило и говорело дека тука има нешто повеќе Марија била, како што верувала, цели 3. години во хармоничен брак. Се’ било совршено до пред 3. месеци кога забележала дека нејзиниот сопруг и најдобрата пријателка се однесуваат чудно. Со оглед на тоа дека се познаваат речиси цел живот, не било …

Повеќе »

Сигурни знаци дека не треба ништо да му верувате!

Не е секогаш се толку очигледно. На прв поглед, изгледа идеално за вас, но инстинктот ве предупредува дека нешто не е во ред. Тоа е затоа што понекогаш нашите сетила „фаќаат“ некои индиции за несигурноста на личноста со која си имаме работа, што можеби нема да можеме веднаш да ги …

Повеќе »

(ВИДЕО) Новинарка на германски РТЛ се мачкала со кал и лажела дека му помага на градот после поплавите – Добила неочекувана казна!

Новинарка од германската РТЛ добила отказ откако известила за подрачјето погодено од поплавите. Имено, Сузана Охлен (39) се намачкала со кал пред да се вклучи во програмата и рекла дека помогнала во чистење на градот Бад Мунстерајфел, кој беше сериозно оштетен во поплавите што однесоа 128 животи во Германија. Hier …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жена во 26. година открила дека целиот нејзин живот е лага и дека во детството била киднапирана

ШТО би направиле ако еден ден откриете дека целиот живот ви е лага и дека семејството не е онакво какво што вие сте мислеле дека е? Токму во оваа ситуација се нашла жена од Соединетите држави, како што тврди, кога имала само 26. години. Анонимната жена, сега 42 година, ја …

Повеќе »

ГОВОР НА ТЕЛОТО – Со овие седум знаци, секогаш ќе знаете дека вашиот партнер ве лаже

Лагата може да создаде асиметричен израз на лицето Експертот за говорот и однесувањето на телото, Џуди Џејмс, открила за Fabulous како жените секогаш можат да препознаат дека партнерот ги лаже и истакнала дека постојат седум главни знаци кои го покажуваат ова. „Лажговците имаат помалку каење од чесните луѓе, така што …

Повеќе »

СУРОВА ОСВЕТА: Девојче (10) лажело дека е злоставувано, родителите го пронашле осомничениот, а потоа го силувале и убиле…

ГРУПА луѓе, наводно, силувале и претепале до смрт невин маж, откако 10-годишно девојче „шегувајќи лажело“ дека ја напаствувал… Девојчето тврдело дека возачот на камионот, Дмитриј Чикваркин (48), ги допирал неа и друго девојче (3) под половината, откако тој ги одвел кај дадилката во рускиот град Верхњаја Пишма. Таткото на девојчето, …

Повеќе »