Tag Archives: квалитет

Како да се зголеми квалитетот на спермата?

Ако се обидувате да имате деца, веројатно сте заинтересирани за информации како да го зголемите квалитетот на спермата за да ги подобрите шансите за репродукција. За плодноста е потребен нормален број на сперматозоиди во спермата. За да дојде до бременост, поотребни се само еден сперматозоид и една јајна клетка, па …

Повеќе »

Истражувањата откриваат дека само ЕДНА РАБОТА НЕ ПРАВИ СРЕЌНИ: Оние што го имаат ОВА, а тоа не се пари и кариера, живеат МНОГУ ПОДОЛГО И ПОДОБРО ОД ДРУГИТЕ

Според грчкиот филозоф Платон, за да имаат среќен живот – душа, разум, волја и желба, тие мора да бидат во хармонија едни со други или да го направат она што им е задача: разумот владее, волјата ќе се погрижи да го следиме неговиот упатства., а желбата ја дава енергијата што …

Повеќе »

Гранд кафе од земјата на вечното сонце!

Од 2005 година, најдоброто кафе на нашиот пазар се произведува во најмодерниот погон на Гранд кафе во Скопје,а кафето од овде се дистрибуира низ целата земја! Повеќе години наназад Гранд кафе е препознатлив бренд кој го карактеризира познат вкус и мирис, поради што е омиленото кафе, а се повеќе потрошувачи …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВАКА СЕ ПРАВИ ТОА! Ова е најдобро давање отказ на сите времиња!

Давањето отказ не е нешто што се случува секој ден, а некои луѓе никогаш не го ни доживуваат Сепак, младата Марина Шифрин им покажала на сите што се двоумат како се прави тоа, на нешто комичен начин. Иако видеото што Марина го снимила е смешно од една страна, тоа е …

Повеќе »

Marella Stories: Милена Танаскоска за модата, креативноста и зошто е важно да се фокусираме на квалитетот (повеќе од квантитетот)

Како што ќе ви каже нашиот денешен соговорник, секогаш треба да го носиме она што не прави да се чувствуваме добро и што добро стои на нашата фигура. Тоа е и есенцијата на италијанскиот брендот Marella, кој преку Mrella Stories ги споделува приказните на успешните и секогаш добро облечени дами …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нарачала фустан преку интернет – Не можела да верува што добила!

Купувањето преку Интернет може да биде благослов или проклетство – особено кога станува збор за нарачка на облека. Една жена не можела да престане да се смее откако сестрата на нејзината пријателка купилс фустан преку Интернет, кој воопшто не личел на оној во рекламата. Натали Тајсон ги објавила снимките на …

Повеќе »

Променете го квалитетот на животот и бидете среќни!

Негативното размислување и вознемиреноста можат да ја блокираат нашата продуктивност и ефикасност. Кога се чувствуваме вака, не можеме да очекуваме ниту успех Дури и на оние луѓе кои ги сметаме за весели, им доаѓаат деновите кога се лошо расположени и кога запаѓаат во лесна депресија. Ова е последица на емоционална …

Повеќе »

Млекара Здравје ги имплементираше меѓународните IFS и BRC, кои се највисоки стандарди за квалитет во светот

– Безбедноста и квалитетот на производите, на прво место! Покрај веќе сертифицираните системи за квалитет и безбедност на храна FSSC (Food Safety System Certification) 22000 и ISO 22000, Млекара Здравје во целост ги имплементираше меѓународните IFS (International Featured Standard – Food) и британскиот BRC, највисоките стандарди во оваа област. Со …

Повеќе »

(ФОТО) Тие не признаваат трендови: 4. модни правила кои ги научивме од Парижанките!

Ним квантитетот не им игра улога, а квалитетеон им е темелно правило… Западната култура од ден на ден наметнува нови трендови на кои ретко од кој дел на светот успеваат да се спротивстават. Од гломазни патики до велосипедски панталони, разни облеки што никогаш не се очекуваше да се вратат сега …

Повеќе »