Tag Archives: квалификации

(ВИДЕО) Македонските фудбалери со песна ја прославија победата против Германија!

Македонските фудбалери под извонредното водство на Игор Ангеловски во гости ја совладаа Германија со 2:1…Тоа беше натпревар во кој уживаа сите љубители на фудбалот без оглед од која земја се… Дури и коментаторот на Спорт клуб на моменти не можеше а да не ги прокоментира сите неправди кои судиите им …

Повеќе »

Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва ќе ги одмери силите со Лихтенштајн

Вечерва од 20:45 часот македонската фудбалска репрезентација во квалификацискиот циклус за пласман на СП 2022 година во Катар ќе се сретне со националниот тим на Лихтенштајн. Противник на Македонија е Лихтенштајн, селекција која е апсолутен аутсајдер во групата, и не би требало да имаме никакви проблеми во обидот нашата селекција …

Повеќе »

(ФОТО) УПОРНОСТ – Родена е без половина прсти, а сега направи сензација на квалификациите за Австралија опен

Франческа Џонс, 20-годишна британска тенисерка, го направи едно од најголемите изненадувања на почетокот на квалификациите за Австралија опен. Таа ја победи Романката Моника Никулеску со 6-3, 6-2. Џонс е родена со ектодермална дисплазија со по четири прсти на рацете и седум прсти на двете нозе. „Јас играм тенис со различни …

Повеќе »

(ФОТО) Нова пол позиција за Хамилтон во Германија: Ферари сам се распадна!

Квалификацијата  за Големата награда на Германија ја обележа дефект на автомобилот на Себастијан Фетел, кој дури и не учествуваше во квалификациите. Пол позицијата ја освои Луис Хамилтон… Возачот на Мерцедес Луис Хамилтон ќе ја започне трката во Хокенхајм во неделата. Тој не ги започна квалификациите на најдобар начин, но шампионот …

Повеќе »

Ангеловски: Фаворити сме и ќе се обидеме да победиме, уште подобро ако тоа е во допадлива игра

Селекторот на репрезентацијата на Македонија, Игор Ангеловски по објавувањето на списокот со повикани фудбалери за натпреварите од Лига на Нации против Лихтенштајн (13. октомври, Национална арена „Филип Втори”) и Ерменија (16. октомври, „Вазген Саргсјан”) на прес-конференцијата даде свое видување за октомвриските мечеви на кои очекува да се потврди првото место …

Повеќе »

Македонија го доби противникот во баражот за СП

Машката ракометна репрезентација штотуку го заврши својот настап на Европското првенство во Хрватска, а како што беше планирано, денеска го дозна и својот противник за бараж дуелите кои ќе мора да ги одигра за да се пласира на главниот турнир на СП. Македонија ќе стигне на натпреварувањето кое ќе се …

Повеќе »