Tag Archives: квадрат

(ВИДЕО) „Квадрат“: Заврши познатиот саем за керамика во Болоња, што ќе биде тренди во новата сезона?!

Во новото издание на „Квадрат“ ќе гледате: – Дали во уредувачкиот процес треба да се придржувате исклучително до еден стил на уредување? Одговорот го има арх. Горан Ваљаков – Како и колку стилови на уредување е оптимална комбинација во еден простор, разговор со арх. Пако Радовановиќ – Како најдобро да …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Квадрат“: Сезоната на реновирање почна, инспирирајте се од овие идеи!

Нова недела и нов „Квадрат“ во неа. Еве ги содржините во новото издание: – Кои се новите тренди парчиња мебел дознавате од архитект Горан Ваљаков – Ви здодеаа белите или еднобојни ѕидови? Ние имаме идеи кои сигурно ќе Ви се допаднат! – НАјдобрите инспирации се проектите на најдобрите архитекти и …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Квадрат“: Архитект Пако Радивановиќ открива: Како треба да изгледаат работните простории?

Во новиот „Квадрат“ ќе гледате: – Архитект Пако Радовановиќ ви ги открива тајните на добро уредените канцеларии и ве запознава со своите работни простории – Како со ова се справуваат моќните светски компании – Каков материјал да одберете за каков мебел ви открива архитект Горан Ваљаков – Доза инспирација Недела, …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Квадрат“:Удобност или естетика? Што е поважно?

Во новиот Квадрат ќе гледате: – Архитект Пако Радовановиќ открива: на што треба да се обрне повеќе внимание :удобноста или естетиката – Мебелот треба да одговара на Вашето тело, но и да обезбеди непречено функционирање. За антропометрија и ергономија зборуваме со архитект Мери Тасевски – Направи сам предизвици за почетокот …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Квадрат“:Заокружена втора успешна сезона!

Две сезони напорна работа за да ни ги пренесат: – сите светски трендови – професионални совети и препораки – идеи – инспирации од светските дизајнери – настани – трикови… Оваа недела компилација од најдоброто. Во недела во 11:30 на Алфа

Повеќе »

(ВИДЕО) „Квадрат“:Дознајте ја тајната на се’ повеќе бараните инвертер клими

Во најновото издание на „Квадрат“ ќе следите: – Совети, насоки, идеи на тема подови – Осветлување и избор на дизајнерски мебел – Дознајте ја тајната на се’ повеќе бараните инвертер клими – Погледнете како да го декорирате својот дом и работните простории „Квадрат“ секоја недела во 11.30 на ТВ Алфа

Повеќе »

(ВИДЕО) „Квадрат“: Како да уредите и осветлите градина

Во најновото издание на „Квадрат“ ќе проследите: – Претворете го вашето поткровје во вистински рај за живеење – како да уредите и осветлите градина – плочест мебел и стилови во кои може да се пронајде Недела 11:30ч на Тв Алфа во новиот КВАДРАТ со Ана Николовска

Повеќе »

(ВИДЕО) „Квадрат“:Како да ги примените популарните стилови во вашиот простор?

Во ова издание на „Квадрат“ зборуваме за: – Минималистички стил на уредување и освелување – Скандинавски стил и се што треба да знаете на оваа тема – Најпопуларните стилови применети на дело Оваа недела во 11:30 на Алфа

Повеќе »