Tag Archives: куркума

(Рецепт) Напиток кој ги чисти плуќата: Без отрови во телото за неколку дена!

Напитокот од ѓумбир, кромид и куркума е природен лек кој помогнува во детоксикација на плуќата. Ако сте бивш пушач можно е да имате токсини во плуќата предизвикани од лошата навика, а природната медицина подарува рецепт за напиток кој ги чисти плуќата, а се прави од само три состојки. Ѓумбир Овој …

Повеќе »

Спречете ја вирозата: Моќен тоник против вируси готов за 5. минути

Промените на времето во комбинација со пренатрупаниот распоред и стресот можат да го ослабнат имунитетот. Испробајте го овој едноставен а чудотворен напиток и спречете ги на време есенските вирози. За да го одржите нивото на енергија и здравје на завидно ниво и во зимските месеци, навистина не ви е потребно …

Повеќе »

(Рецепт) Моќен природен лек:Мешавина која го намалува крвниот притисок и го штити имунитетот 

Има моќни противвоспалителни и антиканцерогени својства Мешавината на мед и куркума е позната и како Златна мешавина. „Златна“ е поради своите големи здравствени користи, но и поради изгледот кој потсетува на бојата на благородниот метал. Куркумата и медот имаат силни противвоспалителни и антиканцергени својства. Помогнува при уништување на многу бактерии …

Повеќе »

(ФОТО) Маска за лице со куркума: Брзи и ефектни резултати за акни, црвенило, темни флеки и брчки

Ова чудесна маска се состои од неколку едноставни и ефтини состојки, а главен меѓу нив е куркумата. Ова маска е одлична . Совршен производ за вашето лице. Пред нанесување на маската би било добро да носите облека на која не и пречи ако се изфлека. Добро би било и да …

Повеќе »