Tag Archives: куќа

(ВИДЕО) Мајка направила куќа за 360. евра: Неверојатно на што се сетила!

„Кога немате пари, едноставно станувате креативни“ изјавила оваа самохрана мајка… Со малку фантазија и креативност, обична кутија можете да претворите во дом од соништата. Звучи неверојатно: Уверете се и вие бидејќи ние сме веќе убедени. Само, прашајте ја Лулу како успеала во тоа – со својата ќеркичка се преселила тука …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) 13.годишно момче изградило куќа за помалку од 1.500 долари: Во неа има се’ што му треба!

Пред нешто повеќе од една година 13.годишниот Лук Тил од САД почнал да гради куќа за себе, бидејќи сакал да има простор кој ќе биде само негов. Ја изградил во дворот на куќата на своите родители за само 1.500 долари. Куќата има нешто повеќе од осум метри квадратни. Неговото тинејџерско …

Повеќе »

Ако сте добро расположени не читајте колку Нејмар заработува дневно!

Германски „Шпигл“ открил детали од договорот на Бразилецот во Пари Сен Жермен Нејмар ова лето од Барселона премина во францускиот клуб кој на Каталоните им платил рекордни 222. милиони евра. Според податоците кои „Шпигл“ ги објавил, Бразилецот во Париз заработува неверојатни 3,069,520 месечно, односно 4.000 евра на час! Или дури …

Повеќе »