Tag Archives: куќа

(ФОТО) Многу се променил: Еве како изгледа животот на Бред Пит после разводот од Ангелина Џоли

За Бред Пит изминатата година била изразито болна. Раздвоеноста од децата тешко му паѓа, а иако се посветил на кариерата и подобрување на својот живот сеуште не е вистински среќен.Еве како изгледа неговиот живот после разводот од Ангелина Џоли… Додека во изминатите 14. месеци, колку што минало од разводот на …

Повеќе »

Скапо опоравување – но полека оди на подобро: Сопругата на Шумахер продава се’ што не им треба за да го лекува сопругот!

Семејството на Михаел Шумахер мораше да ги продаде приватниот авион од 34,4 милиони евра и луксузниот имот во Трисла, северна од Осло во Норвешка, за 2,8 милиони евра за да ги исплати трошоците за неговото лечење. Седумкратниот светски шампион Михаел Шумахер, откако падна за време на скијање и ја удри …

Повеќе »

(ВИДЕО) И’ милијардерите се само луѓе: Опра Винфи гази во кал околу својата куќа во Калифорнија

„Повторно се молиме за нашата заедница во Санта Барбара”, напишала Опра вчера и споделила фотографии од својот двор кој бил прекриен со кал, како и од хеликоптери кои спасуваат луѓе од погоденото подрачје. Американската водителка Опра Винфри овие денови е во центарот на вниманието поради говорот, на доделувањето на Златни …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) Ѕирнете во домот на Рики Мартин

Порториканскиот пејач Рики Мартин и неговиот свршеник Јван Џозеф за списанието Architectural Digest го покажале домот во Беверли Хилс, вреден 13,5 милиони долари. Нивниот имот има 280m2, а Рики го купил во 2016. година година.

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) За изградба на оваа прекрасна куќа ви треба само шрафцигер

Цената на метар квадратен чини помеѓу 1.200 1.900 евра, но со оглед на тоа дека куќата го искористува најдоброто од природата, вклучувајќи и соларни панели, сметките се драстично помали. Француско дизајнерско студио направило концепт на куќа која можете да ја составите за помалку од еден месец користејќи само шрафцигер. PopUp …

Повеќе »

(ФОТО) Поп ѕвездата, Тејлор Свифт, на трудна обожавателка, која загубила се’и купила куќа!

Поп ѕвездата Тејлор Свифт направила потег вреден за восхитување кога одлучила на обожавателката Стефани да и купи куќа. Стефани е во осмиот месец на бременост, неодамна останала без дом, а во исто време нејзиниот партнер останал без работа. Среќната вест Стефани ја дознала во бекстејџот после концертот на нејзината омилена …

Повеќе »

(ФОТО) Ова е новиот дом на Крис Џенер во најлуксузниот дел на Лос Ангелес

Мајката на славните риалити ѕвезди, сестрите Кардашијан, Крис Џенер, овие денови се преселува на новиот простран имот во еден од најлуксузните делови на Лос Ангелес, Хајден Хилс. Ѕирнете во луксузното здание на нејзиниот нов дом… За да биде поблиску до својата миленичка Ким Кардашијан, која наскоро по трет пат ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) Направила куќа на два спрата само по упатства од Јутјуб!

Веројатно е тешко да се замисли како жена без ниту малку искуство во градежништвото можела да изгради куќа на два спрата, со пет спални благодарение исклучиво на упатствата од видета од Јутјуб. Кјара Бруклин и нејзините четири деца се жив доказ дека тоа е можно. Нејзиниот најстар син, Дру, и …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) Чист луксуз: Ѕирнете во домот на канадската рок пејачка

Аланис Морисет набргу после голеиот успех на својот албум „Jagged Little Pill“ од 1996 година купила вила која се простира на 60. хектари, по цена од 1,795 милиони долари. Својата повеќегодишна резиденција во Лос Ангелес во луксузниот кварт Брентвуд, 43. годишната пејачка ја продала за 5,3 милиони долари.

Повеќе »