Tag Archives: куќа

(ФОТО) Луксуз во Њујорк: Бредли Купер го покажал новиот дом за Ирина и ќерката Леа!

Откако излегол филмот „Ѕвездата е родена“, познатиот глумец Бредли Купер купил прекрасна куќа во Њујорк, за 13. милиони долари во која ќе живее со манекенката Ирина Шајк и ќерката Леа. По големиот успех на филмот „Ѕвездата е родена“, американскиот глумец Бредли Купер (47) одлучил своето семејство да го почести со …

Повеќе »

(ФОТО) Здравко Чолиќ: „Жената е столб на куќата, таа подобро ја држи од мажот!“

Миленикот на жените, Здравко Чолиќ, повторно успеал со својот глас да ја воодушеви публиката… Тој неодамна го издаде новиот спот „Ničeg nije bilo između nas”, во кој е наратор, а вели дека на сопругата Александра никогаш не морал да и се правда… „Мојата сопруга навистина не е љубоморна. Ние сме …

Повеќе »

(ФОТО) Ештон Качер на бившата поќерка и подарил вила вредна 1. милион долари

Глумецот, наводно, сака да ги прекине сите врски со бившата сопруга и нејзиното семејство па се одлучил на овој потег. Ештон и ќерката на неговата бивша сопруга куќата заедно ја купиле во 2009. година… Глумецот Ештон качер (40) бил во брак со колешката Деми Мур (55) а таа ги има …

Повеќе »

(ВИДЕО) Куќа што се склопува за само 6 часа, а чини 21.85 долари за метар квадратен

Компанијата вели дека доволни се три лица за да ја склопат целата куќа во рок од 6-7 часа. Во зависност од квадратурата,а цената се движи помеѓу 29. и 60. илјади евра. Архитектот Ренато Видал од Италија со својата компанија ја измислил оваа монтажна куќа која се склопува за само шест …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Ова е впечатливиот дом на Мерил Стрип во Трибека, Њујорк

Ако некогаш сте се запрашале како живее актерка која освоила Оскар, еве еден пример. Мерил Стрип има прекрасен дом во центарот на Њујорк кој го платила 25. милиони долари. Куќата има четири спални и има прозорци од подот до таванот од кои се открива прекрасен поглед на градот. Сè што …

Повеќе »

(Фото Галерија) Стаја претворил во луксузен дом од 1. милион фунти!

Дали некогаш сте размислувале да живеете во шупа?Откако ќе ја видите ова стаја би можеле да го промените мислењето. Роб Лонд-Коулк ја обновил земјоделската зграда со назив „The Old Grain Store во Норфолк, Велика Британија и ја претворил во луксузен дом вреден 1. милион фунти. Пред тоа градбата била запуштена, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кралицата ги иселува Меган Маркле и принцот Хари од палатата: Глумицата бесна поради одлуката!?

Многумина претпоставуваат дека на идната војвотка Меган, навикната на живот во топлите краишта на Америка каде температурата ретко паѓа под 20. степени, животот на село тешко ќе и падне… „Тоа е хорор од црвени тули, изгледа несреќно и грдо. Собите се малечки, а ходниците чудни и искривени. Таа куќа е …

Повеќе »

(ФОТО) Амал Клуни ја отворила вратата на својот раскошен дом!

Амал Клуни, убавата адвокатка за човекови права на која и успеало да го освои срцето на неосвоивиот Џорџ Клуни со кого ги има близнаците Александер и Ела, ја краси насловната на новиот број на американското издание на магазинот „Вог“ во фустан со потпис на пославениот Александер МекКвин. Секогаш беспрекорно дотерана, …

Повеќе »

(ФОТО) Шерон Стоун конечно ги отворила вратите од својот дом: Ужива во луксуз!

Кога го купила пред 25. години, домот на Шерон Стоун во Лос Ангелес за глумицата станал вистинско засолниште… Купувањето на споменатата недвижнина следела после улогата во култниот фил „Ниски страсти“ и големата популарност поради која нејзиниот претходен дом, скромно место со малку сигурност, не се покажало соодветно за бегство од …

Повеќе »