Tag Archives: куќа

(ВИДЕО) ТАГА ВО ГВАТЕМАЛА – ТЛОТО ПОЧНАЛО ДА СЕ ПОМЕСТУВА И ИСЧЕЗНАЛО ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО: Дупката во земјата проголтала куќа во која биле татко и три сина -застрашувачка сцена!

Еден татко и неговите тројца синови од Гватемала загинале кога свлечиштето ги проголтало. Како што се движела земјата, во земјата се отворила огромна дупка а куќата била на карпа. Загинале Франциско Лукс (39) и три момчиња на возраст од 3, 6 и 10 години. Нивните тела биле пронајдени во урнатини. …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) ВИЛА ВРЕДНА 3,5 МИЛИОНИ ДОЛАРИ – Интериер кој шармира на прва: Домот на боксерот е идеален спој на модерен и ретро стил

Рускиот боксер, Сергеј Ковалев, ја ставил на продажба својата раскошна вила со базен сместена во Њупорт Бич во Калифорнија, а износот што го бара за неа е „вистинска ситнурија“. Професионалниот боксер Сергеј Ковалев одлучил да ја продаде својата импресивна вила со базен сместена во Њупорт Бич во Калифорнија. И покрај …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Окружен со зеленило: Вака изгледа новиот дом на славната Оскаровка Рис Витерспун

Новиот имот на славната глумица се наоѓа во Калифорнија, а се простира на еден хектар и тоа над плажата Зума во Малибу. На имотот се сместени главната куќа, куќата за гости и неколку помошни објекти, овоштарник и органска градина за зеленчук. Славната оскаровка на имотот има и студио за јога, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кралска палата за „кралот на земјата“: Рафаел Надал ужива во вилата на Мајорка!

Семејството Надал води потекло од 13. век и тоа на островот Мајорка… Познатиот тенисер никогаш не ги открил своите корени, но повеќе од јасно е дека на целиот остров има само едно презиме Надал и тоа она кое е директно поврзано со неговиот татко Себастијан и чичко му, а понатаму …

Повеќе »

(ВИДЕО) Со мотор во дневна соба: Сакале совршена забава а добиле фијаско!

Весело и поднапиено друштво на една забава во Австралија дошле на „генијална идеја“ со мотор да се возат низ куќата. Тројца седнале на мотор и побарале другарите да ги снимаат додека возат по дневната соба. Но, самошто возачот дал гас, такја и нивната авантура завршила. Моторот „се кренал“ на задното …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Рита Ора на родителите во Приштина им купила куќа од 2. милиони евра:Благодарност за дадената животна шанса!

Пејачката своевремено изјавила дека со сестрата и братот, кога нејзиното семејство дошло во Велика Британија, делела тесна соба, а родителите едвај врзувале крај со крај… Рита Ора се родила во Приштина, но со родителите се преселила во Велика Британија, каде постигнала огромен успех. Пејачката се вратила во родното Косово, за …

Повеќе »

(ФОТО) Ова е тајниот живот на вонбрачниот син на Шабан Шаулиќ: На мајка му и дал 100.000 марки за куќа, го признал без утврдување на татковство!

Тапанарот во бендот на Шабан Шаулиќ, Саша Иметовиќ Бата, кој бил упатен во односот на починатиот пејач и неговиот вонбрачен син, открил малку познати детали во јавноста… Кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ, е погребан на Новите гробишта во Белград, во алејата на заслужните граѓани. Бројни пријатели, колеги и граѓани …

Повеќе »

(ФОТО) Семејно катче: Во овој рај живее Здравко Чолиќ со неговите три принцези!

Во велелепната населба, покрај дипломатите живее и најголемата балканска ѕвезда Здравко Чолиќ. Во мирниот дел на Кошутњак Чола го свиткал своето гнездо со своите три принцези – сопругата Александра и ќерките Уна Звездана и Лара. Чола порано живеел на Мечкин камен, а пред две години, кога тој крај станал „комерцијален“ …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Каков раскош: нема да верувате во каков луксуз живее најмладата богаташка!

Кајли Џенер, најмладата членка на кланот Кардашијан – Џенер, наскоро ќе се пресели во нов дом во Лос Ангелес. Успешната бјути бизнисменка која големото богатство го стекнала на сметка на својата козметичка линија, не жалела пари за оваа инвестиција. Станува збор за 13,45 милиони вредната вила сместена на Беверли Хилс, …

Повеќе »