Tag Archives: куќа

(ФОТО Галерија) Тука е роден Џемс Бонд: Идилична куќа за уживање!

Вистинското место за уживање и фантазирање! Вилата во Јамајка била рај за славниот британски писател Иан Флеминг. Рајска вила на Јамајка, поглед на океаниот и прекрасна градина! Вистинското место за создавање на легендарниот филмски лик Џемс Бонд.Стрејнџвеј сега е на продажба за нешто помалку од пет милиони долари, а во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЧОВЕК ЗА ПРИМЕР – СЛЕП ПЕНЗИОНЕР САМ СИ ИЗГРАДИЛ КУЌА: Кучето му бил единствен помошник а имало и кои му одмогнувале!

Русинот Владимир Крисанов, слеп пензионер од селото Зарицки во областа Разан, решил да изгради нова куќа со своето куче Дик, затоа што неговата стара куќа се распаднала. „Кучето е навигатор со четири нозе. Без него ништо не би било можно“, вели тој. Изградбата започнала во 2010 година и Владимир само …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) КУЌА ОД СОНИШТАТА – Погледнете како изгледа раскошниот дом на холивудскиот „снагатор“ за кој дал 9. милиони долари!

Ѕвездата на акциските филмоци, Двејн’The Rock’ Џонсон одлучил да „искешира“ 9. милиони долари за луксузното здание сместено во Паудер Спрингс, во Џорџија, околу 45. минути оддалечено од Атланта. Станува збор за раскошна градба која има осум спални соби, шест бањи, простран виснки подрум и надворешен базен. Уште во март оваа …

Повеќе »

(ФОТО) Зошто сите зборуваат за домот на Анета Наковска: Раскош во Велгошти!

Анета Наковска кога ја угости екипата на емисијата „ВИП сезона на Избор на најдобри рецепти“ со Ване Маркоски, ги дочека во својот дом во Велгошти за кој се зборува со години… Пејачката Анета Наковска со нејзиниот сопруг, бизнисменот Спиро Крлевски, веќе неколку години живее на релација Македонија-САД. Кога се овде, …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Куќа со поглед на Лос Ангелес: Некогаш била сопственост на Бред Пит, а сега во неа ужива глумец од хит серија

Сместена на Холивуд Хилс, елитен кварт над Лос Ангелес, оваа убавица е моментално во сопственост на глумецот Арон Паил,кој се прославил со улогата во серијата „Breaking Bad“… Арон Паул својот ѕвезден статус го заслужил со ангажманот во серијата „Breaking Bad“,а со заработените милиони можел да си обезбеди прекрасен дом во …

Повеќе »

(ФОТО) Куќата на Васо од Србија станала хит поради она што го има на кровот!

КУЌАТА на Добрица Васиќ од Пирот, во југоисточна Србија,станала вистински хит на интернет поради „градската џунгла“ која ја засадил на кровот. Пекарот Добрица, куќата почнал да ја гради уште во 1975. година па после дошол до кровот, кога му паднало на памет дека мора да направи нешто според што ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТАГА ВО ГВАТЕМАЛА – ТЛОТО ПОЧНАЛО ДА СЕ ПОМЕСТУВА И ИСЧЕЗНАЛО ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО: Дупката во земјата проголтала куќа во која биле татко и три сина -застрашувачка сцена!

Еден татко и неговите тројца синови од Гватемала загинале кога свлечиштето ги проголтало. Како што се движела земјата, во земјата се отворила огромна дупка а куќата била на карпа. Загинале Франциско Лукс (39) и три момчиња на возраст од 3, 6 и 10 години. Нивните тела биле пронајдени во урнатини. …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) ВИЛА ВРЕДНА 3,5 МИЛИОНИ ДОЛАРИ – Интериер кој шармира на прва: Домот на боксерот е идеален спој на модерен и ретро стил

Рускиот боксер, Сергеј Ковалев, ја ставил на продажба својата раскошна вила со базен сместена во Њупорт Бич во Калифорнија, а износот што го бара за неа е „вистинска ситнурија“. Професионалниот боксер Сергеј Ковалев одлучил да ја продаде својата импресивна вила со базен сместена во Њупорт Бич во Калифорнија. И покрај …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Окружен со зеленило: Вака изгледа новиот дом на славната Оскаровка Рис Витерспун

Новиот имот на славната глумица се наоѓа во Калифорнија, а се простира на еден хектар и тоа над плажата Зума во Малибу. На имотот се сместени главната куќа, куќата за гости и неколку помошни објекти, овоштарник и органска градина за зеленчук. Славната оскаровка на имотот има и студио за јога, …

Повеќе »