Tag Archives: куќа

(ВИДЕО) ХОРОР ВО ЛОНДОН – Кран висок 20. метри преполовил куќа во центарот на градот!

Едно лице исчезнало, а четири лица се повредени во Лондон, кога кран висок 20. метри се срушил на блок станови во изградба и на две соседни куќи, соопштија властите. Лондонската противпожарна служба изјавила дека спасувачите вршеле увид во урнатините со специјална опрема за пребарување, како дел од „сложената операција за …

Повеќе »

(ФОТО) Она кога не знаеш што да правиш со вишок од 14. милиони долари: Аријана Гранде купила раскошна вила!

Прекрасната зграда се наоѓа на падините на најубавите, изолирани области на Холивуд, и се шири на скоро 930 метри квадратни View this post on Instagram liz took this on facetime A post shared by Ariana Grande (@arianagrande) on May 21, 2020 at 11:06am PDT Младата пејачка Аријана Гранде (26) купила …

Повеќе »

(ФОТО) ТАГА – БЛИЗНАЧКИ (3) ОД АВСТРАЛИЈА НАСТРАДАЛЕ ВО ПОЖАР ВО СВОЈОТ ДОМ: Ги нашле како се држат за рака!

Тригодишни близначки од Австралија загинале во куќен пожар откако случајно, нивната мајка, ја заклучиле надвор. По трагедијата, неутешната жена објави трогателна порака и рече дека „се мрази себеси“ затоа што не успеала да ги спаси. Девојчињата Ајша и Лејлани Форд од Нов Јужен Велс настрадале откако нивната мајка запалената перница …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Аматер во градба направил куќа од училишниот автобус: За само 18 месеци, домот бил подготвен за вселување!

За само година и половина, овој неверојатен човек од училишниот автобус си направил куќа Силната волја е вп можност да преместува ридови. Така е и со оваа приказна. Комплетен аматер во градежништвото решил да купи автобус, да го реконструира и да стане совршена куќа на тркала. View this post on …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Вака изгледа новата куќа на најмладата милијардерка на светот – чини 37. милиони долари!

ФОРБС потврдил дека Кајли Џенер и понатаму е најмлада милијадерка на светот. Инстаграм ѕвездата и сопственичка на козметичкото царство „Kylie Cosmetics“ станала најмлада самоостварена милијадерка на 22. години, а американските медиуми пишуваат дека овие денови купила вила во Хајден Хилс покрај Лос Ангелес за која дала неверојатни 37. милиони долари. …

Повеќе »

(Фото галерија) Хари и Меган ја купуваат куќата на Мел Гибсон на Малибу!

Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган, наводно, ја купуваат вилата на Мел Гибсон во Малибу за 12. милиони фунти, што ќе биде нивниот дом во иднина, јавуваат британските медиуми. Пред Гибсон, сопственик на вилата со две базени со приватна теретана и убав пристап до плажа, бил и актерот Дејвид …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕВЕРОЈАТНА ПРИКАЗНА НА МИК ДОЏ – ОВОЈ ЧОВЕК ПРЕД 30 ГОДИНИ ЗАМИНАЛ ВО ШУМА: Живее во дрво, се лекува со огин и вода, а еве што вели за модерниот свет!

Пред 30 години, Мик Доџ (68) решил да го напушти современиот свет и нашол нов дом во природата на полуостровот Олимпик, недалеку од американската држава Вашингтон. Ова е приказна за човекот кого го нарекуваат Големото стапало. Тој ја помина својата младост патувајќи во Соединетите Држави и светот со неговиот татко, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕ ЖАЛЕЛЕ ПАРИ – МЕГАН И ХАРИ КУПИЛЕ КУЌА ЗА 27. МИЛИОНИ ДОЛАРИ: Луксуз во 600. квадрати…

Нагаѓањата се потврдија… Куќата за која се зборуваше дека Меган Маркл и принцот Хари „фрлиле око“ стана нивна сопственост. За својот нов дом во Канада бившите „кралски поданици“ избрале куќа од 600. квадратни метри, шест спални соби, пет купатила, како и прекрасна дневна соба и трпезарија, и терасите и дворот …

Повеќе »

(ФОТО) Прекрасна приказна! Им заблагодарил за се – КОГА ГО УСВОИЛЕ ЖИВЕЕЛЕ ВО ТРОШНА ШУПА: Сега кога пораснал им пружил живот од соништата!

Кога Џајви Лазаро Бадиле Втори бил дете, на Филипините го посвоила прилично сиромашна двојка. Тој немал богато детство, но е благодарен на љубовта што му ја дале. Лазаро потоа напорно студира, уште понапоно работел и станал успешен бизнисмен. Затоа, тој решил на своите родители да им обезбеди сè што им …

Повеќе »