Tag Archives: куќа

(ВИДЕО) УБАВА И ПОУЧНА ПРИКАЗНА: Момче со велосипед секој ден му возел на човекот пред куќа – Еве што направил домаќинот!

Често слушаме луѓе како се жалат на децата кои талкаат во нивните дворови или прават бучава. Но, ова не е таква приказна. Еден човек забележал на надзорна камера дека едно дете од соседството застанувало пред неговата куќа секој ден, додека шетало со својата мајка и се возело со велосипед на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Еве како изгледа кога ќе отпадне тркало и со 105 км/час ќе удри во куќа

НЕ е невообичаено некои делови од автомобилот да отпаѓаат во сообраќајот, но кога паѓа тркалото, целата улица го чувствува тоа. Најновиот пример ни доаѓа од Патаскала, Охајо, каде едно тркало решило да го напушти квартетот и да си ја испроба среќата како солист. Најверојатно до слобода дошол поради механички квар …

Повеќе »

(ВИДЕО) Украл автомобил и го „забил“ во куќа!

Украдениот Dodge Charger завршил „забиен“ во куќа во Џексонвил, Флорида. Како што можете да видите во видеото, возачот на автомобилот Dodge Charger, кој претходно го украл, успеал да го „забие“ во куќа, откако претходно ја загубил контролата врз возилото. За среќа, никој не е повреден, а возачот брзо избегал од …

Повеќе »

(ВИДЕО) АВИОН УДРИЛ ВО ЗГРАДА: Во несреќата во Германија повредено и дете!

Мал авион спаднал во куќа во западниот дел на Германија, а во несреќата загинале три лица, објави полицијата. Полицијата на сојузната држава Северна Рајна-Вестфалија изјавила дека авионот паднал на покривот на куќата во Весел, што довело до пожар. #Germany #Wesel #NRW #plane #crash In Wesel in North Rhine-Westphalia, an ultralight …

Повеќе »

Трансфер или добар деловен потег:Меси купува куќа во Милано

Италијанската фудбалска јавност е на нозе, откако медиумите ја потврдија веста дека Лионел Меси купува куќа во Милано. Според информациите на „РАИ“, таткото на Меси деновиве ќе пристигне во Милано за да купи куќа, а тоа ги подгреа шпекулациите за евентуален трансфер на Аргентинецот во Интер. Сепак како што тврди …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОД ТЕМЕЛ ДО КРОВ: Ова е совршен проект за градење куќа од цврст материјал: Се’ собрало во 70. квадрати!

Ако планирате изградба на куќа, но немате проект – можеби ова ќе ви даде идеја за тоа што да направите… Оние што ја изградиле својата куќа од основа до покрив, знаат колку е тешко да се искористи секој милиметар простор, совршено да се вклопат во просториите, скалите и бањата. Површина …

Повеќе »

(ВИДЕО) ХОРОР ВО ЛОНДОН – Кран висок 20. метри преполовил куќа во центарот на градот!

Едно лице исчезнало, а четири лица се повредени во Лондон, кога кран висок 20. метри се срушил на блок станови во изградба и на две соседни куќи, соопштија властите. Лондонската противпожарна служба изјавила дека спасувачите вршеле увид во урнатините со специјална опрема за пребарување, како дел од „сложената операција за …

Повеќе »

(ФОТО) Она кога не знаеш што да правиш со вишок од 14. милиони долари: Аријана Гранде купила раскошна вила!

Прекрасната зграда се наоѓа на падините на најубавите, изолирани области на Холивуд, и се шири на скоро 930 метри квадратни View this post on Instagram liz took this on facetime A post shared by Ariana Grande (@arianagrande) on May 21, 2020 at 11:06am PDT Младата пејачка Аријана Гранде (26) купила …

Повеќе »

(ФОТО) ТАГА – БЛИЗНАЧКИ (3) ОД АВСТРАЛИЈА НАСТРАДАЛЕ ВО ПОЖАР ВО СВОЈОТ ДОМ: Ги нашле како се држат за рака!

Тригодишни близначки од Австралија загинале во куќен пожар откако случајно, нивната мајка, ја заклучиле надвор. По трагедијата, неутешната жена објави трогателна порака и рече дека „се мрази себеси“ затоа што не успеала да ги спаси. Девојчињата Ајша и Лејлани Форд од Нов Јужен Велс настрадале откако нивната мајка запалената перница …

Повеќе »