Tag Archives: куќа

КАКОВ МАЛЕР – НАСЛЕДНИЦИ ПРОДАЛЕ КУЌА А НЕМАЛЕ ПОИМ ДЕКА ВО НЕА СЕ КРИЕ ВИСТИНСКО БОГАТСТВО: Купувачот, во кутии и тегли, нашол злато вредно колку 4. КУЌИ!

Општина Морез во источна Франција неодамна купила куќа за 130.000 евра, а над илјада златни монети и пет златни шипки во вредност од 500.000 евра биле пронајдени во стаклени тегли во внатрешноста на зградата, објави „Ле Паризиен“. Кога градоначалникот на Морез, Лоран Пети, го објавил откривање на вредното богатство, тој …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО – Од стар контејнер направиле оаза за уживање: Со добра организација се потребно за живот „собрале“ на 12. квадрати!

Во светот се’ попопуларни се малечките куќи а изгледот на оваа сигурно ќе ве воодушеви. Брачна двојка од Нов Зеланд направи вистински мал рај на земјата на неверојатна локација. За да бидат работите уште поинтересни, тие ставиле се што им е потребно за живот и уживање во стар контејнер од …

Повеќе »

(ФОТО) Ирина Шајк ВО КУЌАТА НА ВЕРСАЧЕ позирала гола за „Вог“: Ги покрила само интимните делови

Атрактивната руска манекенка Ирина Шајк позирала гола за списанието Вог, покривајќи ги своите интимни делови од телото со керамички плочки. Оваа необична фотосесија со Шајк е снимена во градината на Донатела Версаче во Милано. „Многу сум среќна што бев во една многу посебна куќа на Версаче во Милано“, рекла Шајк …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕирнете во луксузната вила на Кејти Пери и Орландо Блум

Поп-sвездата Кејти Пери и нејзиниот свршеник Орландо Блум купија нова луксузна вила во Калифорнија. Според Дејли Меил, тие и платиле нешто помалку од петнаесет милиони долари. Луксузната вила со поглед на океанот се наоѓа во близина на вилата во која моментално престојуваат Меган Маркл и принцот Хари. Самата вила има …

Повеќе »

(ФОТО) Куќата на Опра Винфри вреди 90. милиони долари: Ѕирнете во неа!

Опра Винфри е телевизиски титан чија нето вредност изнесува 3,1 милијарда долари. И’ покрај континуираното медиско изложување нејзината куќа во Калифорнија се држела во тајност. Па, да ѕирнеме како изгледа нејзиниот дом: Вилата на Опра се наоѓа во Монтесито, една од најлуксузните заедници во Америка. Опкружени со планините Санта Инез …

Повеќе »

(ФОТО) ПОСТИГНАЛЕ ДОГОВОР СО ПАПАРАЦИТЕ: Хари и Меган ја запреле дистрибуцијата на фотографиите на нивниот син Арчи

Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган постигнаа договор со позната агенција за фотографии која без одобрение го фотографирала, дома, нивниот малолетен син. Војводата и војвотката од Сасекс поднесоа тужба во јули во која се наведува дека неименувани папараци го фотографирале нивниот син Арчи од беспилотни летала и хеликоптери „нелегално“ …

Повеќе »

(ФОТО) Вдовицата на Коби ја исфрлила мајката од куќата:„Што сака, ја издржувавме 20. години?“

Ванеса Брајант, вдовицата на кошаркарскиот великан Коби Брајант, неодамна започналаправна битка со компанијата што го поседуваше контроверзниот хеликоптер Sikorsky S-76B, Island Express Helicopters, пренесуваат американските медиуми. Но, се чини дека сега мора да се соочи и со обвинувањата на сопствената мајка. Имено, Софија Лејн во интервју за Univision открила дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ги изненадила борбата на мечки пред куќата!

Едно семејство во Калифорнија се изненадило кога откриле дека наместо провалник, на тремот на нивната куќа завршиле мечки. „Кога ја слушнав вревата, се плашев да не се провалниците кои се обидуваат да влезат во куќата“, изјавил Педро Росас за „Метро“. Меѓутоа, кога семејството Росас ги проверило безбедносните камери, видело нешто …

Повеќе »

ПРКОСИ НА ГРАВИТАЦИЈАТА – Необична куќа во Јапонија: Сите се прашуваат како не се урнува!

Призорот привлекол внимание и воодушевувањето од луѓето ширум светот Јуко Мори објавил необична фотографија од куќа на својот Твитер профил, по што многу корисници ја споделија фотографијата, па станала вирална. Призорот привлекол внимание и воодушевувањето од луѓето ширум светот なんか一本で建ってる pic.twitter.com/eXvkYnzME1 — Yuko Mohri 毛利悠子 (@mo_hrizm) September 1, 2020 Кога …

Повеќе »