Tag Archives: кучиња

(ФОТО) Погледнете зошто фудбалерите на Премиер лигата даваат богатство за куче – Плаќаат и до 60.000 евра за едно!

Играчот од средниот ред на Лестер, Хамза Чоудири, платил дури 60.000 евра за белгиски и германски овчар Продавачи на кучиња, додуша на оние тренирани и малку поголеми, си ги тријат рацете во Англија! Таму завладеала вистинска лудост за кучиња чувари! Се’ започнало кога играчот на Тотенхем Деле Але бил ограбен …

Повеќе »

(ВИДЕО) Е, ТОА Е ВИСТИНСКИ ПРИЈАТЕЛ: Куче било заробено во чамец далеку од брегот – потоа друго скокнало во вода и…!

Многу пати досега имавме можност да видиме како животните си помагаат едни на други во неволја. Оваа снимка е нешто ново што имавме можност да го забележиме преку Интернет и сакавме да го споделиме со вас. Едно куче било заробено во чамец далеку од брегот, а потоа друго скокнало во …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЖЕНА ЗАВИТКАЛА БЕБЕ ВО НАЈЛОН И ГО ФРЛИЛА ВО ОДВОД: Се случило чудо кога наишле кучиња скитници…

Бебето било тешко нешто повеќе од еден килограм и во многу лоша состојба… Кучиња скитници спасиле бебе откако една Индијка одлучила да се ослободи од своето дете фрлајќи го во одвод, во индиската држава Харјана. На снимката на сигурносните камери било забележано како Индијка во градот Каитал,своето бебе го става …

Повеќе »

(ВИДЕО) Глутница кучиња во Тетово: Кој би се осмелил да помине меѓу нив?

Проблемот со бездомните кучиња од ден на ден е се’ поголем… Случајот со младата девојка во Гостивар како да не беше доволен импулс одговорните да преземат некоја конкретна акција. Напротив, се’ поопасно е не само навечер туку и преку ден да се движите по улиците каде се создаваат глутници кучиња. …

Повеќе »

(ФОТО) Принцот Хари ја потврдил веста за принова во кралското семејство: Британците пресреќни поради новиот миленик!

Британскиот принц и потврдил на британската јавност дека тој и неговата сопруга, Меган Маркл, станале сопственици на ново куче, а војвотката од Сасекс се пожалила дека нејзиното име луѓето и понатаму погрешно го изговараат… За време на недамнешната посета на центарот за млади во покраината Сасекс, 34. годишниот принц на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кучето на Луис Хамилтон заработува 700. долари дневно!

Возачот на Формула 1, Луис Хамилтон, има два англиски булдози, Коко и Роско, кои, како што вели, заработуваат смешно многу пари.Едно од кучињата, рекол ХАмилтон, како модел заработува 700. долари дневно, а на Инстаграм го следат дури 142.000 луѓе. Не дека на Роско му требаат пари, бидејќи сопственикот му е …

Повеќе »

(ФОТО) Како казнуваат кучиња: Еден удар скапо го чинел сопственикот на автомобилот!

За кучињата се вели дека се најдобрите пријатели на човекот но бараат фер плеј… Еден човек во Кина направил нешто за кое сигурно многу зажалил. Тој се враќал од работа и на паркингот пред неговиот дом имало легнато куче скитник. Излегол од автомобилот и со ногата го удрил кучето за …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) Глетки кои ќе ве разнежнат: Љубовта на момчето, неговите кучиња и мачки

Каде што децата не се бесни и куќата не е тесна – е стара поговорка која можеме да ја прошириме и на членовите на семејството од друг вид – домашните миленици. Елизабет и нејзиниот сопруг имаат три деца, а тоа големо канадско семејство има и големо срце па во својот …

Повеќе »