Tag Archives: кучиња

(ВИДЕО) Кучињата откриле за што служи тобоганот и се забавувале како никогаш досега – Ова сигурно ќе ве насмее!

АКО мислите дека малите работи не можат да го подобрат денот, се лажете. Најдобар доказ се неколку кучиња кои конечно откриле за што служи тобоганот. Тие почнале да се спуштаат по него и да се поздравуваат на дното на овој популарен уред за детска игра. Се исплати да го гледате …

Повеќе »

(ФОТО) Британски војник изнајмил авион и од Кабул во Лондон дошол со 200 мачки и кучиња

Британецот Пен Фартинг слетал во Лондон со приватен авион, во кој биле сместени околу 200 животни што ги зел од Авганистан. Кралскиот маринец Фартинг собрал пари за приватен лет, а авионот што ги однел животните од Авганистан полетал од Пакистан и слетал во Кабул. Потоа ги натовариле животните, кои потоа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Девојка се борела со мечка за да ги спаси своите кучиња: „Не бев при здрав ум!“

Една 17-годишна девојка од Калифорнија, која нападна огромна мечка во нејзиниот двор за да ги спаси своите кучиња, рекла дека тоа „не била при здрав ум“ кога тоа го сторила. „Искрено, сфатив дека е мечка дури кога ја оттурнав“, изјавила Хејли Моринико за „Добро утро Америка“ откако снимката од конфликтот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Куќињата на Бајден исфрлени од Белата куќа: Го нападнале обезбедувањето!

Американскиот претседател Џозеф Бајден своите две кучиња ги вратил во приватна резиденција во Вилмингтон, Делавер, по инцидентот во кој едно од кучињата гризнало член на обезбедувањето на Белата куќа.   View this post on Instagram   A post shared by First Lady Dr. Jill Biden (@flotus) Тригодишното куче Мејџор, помладо …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жена и нејзиното куче излегле на бината и почнале шоу: Сите ги гледале со неверица!

Илјадници луѓе секој ден ја посетуваат изложбата на кучиња „Евроазиен“ во Москва. На тој настан биле претставени најдобрите дуети на кучиња и сопственици. Врв на сето тоа е музичката дисциплина каде сопствениците настапуваат со своите миленици. Оваа жена им го „украла шоуто“ на сите кога во 2012. година настапила со …

Повеќе »

ФИНСКИ КУЧИЊА ОТКРИВААТ КОРОНА: Имаат скоро идентични резултати како ПЦР тестовите

Експерти од Финска денес објавија дека првите резултати од експериментот со кучиња кои го намирисуваат новиот вирус на корона ветуваат, а заменик-градоначалникот Ванта посочил дека резултатите добиени од кучињата се скоро идентични со резултатите од тестовите за ПЦР. Три кучиња душкале 2.200 патници откако е поставена пробна кабина кон крајот …

Повеќе »

(ФОТО) Исчезнал тригодишник со аутизам: Нема да верувате во чие друштво е пронајден!

СЕМЕЈСТВО од Флорида минало низ вистински кошмар кога нивниот тригодишен син Маршал Батлер одеднаш исчезнал од куќата. „Бевме во паника и ги замислувавме сите најлоши сценарија“, рекла Кејла Стјуарт, тетка на момчето, за WJHG. Маршал е момче со аутизам кое не зборува или комуницира. Единствената утеха за семејството била тоа …

Повеќе »

(ФОТО) Погледнете зошто фудбалерите на Премиер лигата даваат богатство за куче – Плаќаат и до 60.000 евра за едно!

Играчот од средниот ред на Лестер, Хамза Чоудири, платил дури 60.000 евра за белгиски и германски овчар Продавачи на кучиња, додуша на оние тренирани и малку поголеми, си ги тријат рацете во Англија! Таму завладеала вистинска лудост за кучиња чувари! Се’ започнало кога играчот на Тотенхем Деле Але бил ограбен …

Повеќе »

(ВИДЕО) Е, ТОА Е ВИСТИНСКИ ПРИЈАТЕЛ: Куче било заробено во чамец далеку од брегот – потоа друго скокнало во вода и…!

Многу пати досега имавме можност да видиме како животните си помагаат едни на други во неволја. Оваа снимка е нешто ново што имавме можност да го забележиме преку Интернет и сакавме да го споделиме со вас. Едно куче било заробено во чамец далеку од брегот, а потоа друго скокнало во …

Повеќе »