Tag Archives: круна

(ВИДЕО) НЕСПРЕТЕН ОБИД – Како кралот Чарлс танцувал брејкденс: Поради серијата „The Crown“ се појави стар клип

Серијата на Нетфликс „The Crown“ со пресоздавање на „танцовата точка“ на кралот Чарлс потсети на постоечко видео од 1985. година на кое се прикажува новиот британски крал како танцува брејкденс. Петтата епизода од најновата сезона на „The Crown“, наречена „The Way Ahead“, завршува со сцена на тогашниот принц Чарлс како …

Повеќе »

(ВИДЕО) Откриени детали од петтата сезона на „Круна“, молбите на принцот Вилијам не биле испочитувани

Петтата сезона на серијата The Crown започнува со емитување на 9. ноември. Гледачите со нетрпение ја очекуваат новата сезона, која веќе е на удар бидејќи треба да ги пресоздаде последните денови пред трагичната смрт на принцезата Дијана во Париз. Внимание! Текстот може да содржи спојлери Daily Mail пишува дека оваа …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВРВЕН ТРЕЈЛЕР – Дали кралското семејство ви оди на нерви? Овој трејлер би можел да ве заинтригира

Објавен долгоочекуваниот трејлер за петтата сезона на серијата „The Crown“ на Нетфликс. Дејствието е сместено во турбулентните 90-ти и го следи почетокот на крајот на бракот на принцот Чарлс и принцезата Дијана, но нема да ја покаже нејзината смрт. Продолжението на текстот содржи спојлери. Што се однесува до приватниот живот …

Повеќе »

(ФОТО) „ГРАНИЦА НА СЕНЗАЦИОНАЛИЗАМ“ – Џуди Денч ја критикувала серијата „The Crown“ поради тврдењето дека Чарлс се обидел да ја собори кралицата

Џуди Денч се приклучи на растечкиот хор од гласови кои ја критикуваат новата сезона на „The Crown“ на Нетфликс, при што двократната оскаровка ги обвини продуцентите на драмата за кралското семејство дека ја бришат „линијата меѓу историската точност и грубиот сензационализам“. Во писмото до лондонскиот Тајмс, Денч првично ја пофалила …

Повеќе »

(ФОТО) ГО ИСТАКНАЛЕ ПОРТРЕТОТ НА ДИЈАНА – Новите фотографии на актерите од серијата „The Crown“ ја воодушевиле јавноста: Верен приказ на сцени од минатото

Неодамна објавените фотографии од претстојната сезона на „The Crown“ уште еднаш покажуваат дека продукцијата го направила вистинскиот избор со тоа што ја избрале Елизабет Дебицки за улогата на принцезата Дијана додека обожавателите ја истакнуваат нивната сличност. Петтата сезона на хит кралската драма на Нетфликс треба да пристигне на 9. ноември. …

Повеќе »

ШЕСТА СЕЗОНА – Елизабет Дебицки уште еднаш блесна на снимањето на „The Crown“, неодоливо потсетува на Дијана

Актерката Елизабет Дебицки повторно бриљирала на снимањето на шестата сезона на серијата „The Crown“, која раскажува за животот на покојната принцеза Дијана. Многумина се согласиле дека Дебицки неодоливо потсетува на неа. Во Шпанија снимила сцени од семејниот одмор на кој Дијана бил само еден месец пред да почине. На снимањето …

Повеќе »

(ФОТО) ОД ОДМОР ОТИШЛА ВО СМРТ – ПРИНЕЗАТА ДАЈАНА ЕДЕН МЕСЕЦ ПРЕД СМРТТА УЖИВАЛА СО ДЕЦАТА И ЉУБОВНИКОТ НА ОДМОР: Фотографии од јахтата „кршат“ срца

Фотографиите од снимањето на серијата за принцезата Дијана покажале како таа ужива на одмор со своите деца и љубовникот еден месец пред нејзината смрт. Започна снимањето на шестата сезона на популарната серија на Нетфликс „The Crown“, а по тој повод се појавија фотографии од актерите од сетот. Имено, Елизабет Дебицки …

Повеќе »

КРУНАТА СЕ СТРКАЛАЛА ОД САНДАКОТ, ТОА Е МНОГУ ЛОШ ЗНАК: Поради овој инцидент на ПОГРЕБОТ се исплашило целото кралско семејство!

Круната на кралицата Елизабета Втора, која стоеше на врвот на ковчегот за време на вчерашниот погреб, требало да биде зацврстена од страна на златари за да не падне од ковчегот. Причината за претпазливост било тоа што ова се случило еднаш претходно и се сметало за исклучително лош знак! View this …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „THE CROWN“ – Гледаноста на серијата која го следи животот на кралицата Елизабета, по нејзината смрт, се зголемила за 800 отсто

По смртта на кралицата, гледаноста на историската драма „Круна“ се зголемила за 800 отсто само во Велика Британија, додека серијата се искачи на седмото место на глобалната топ 10 листа на Нетфликс. Variety објави дека серијата на Нетфликс, која го следи владеењето на Елизабета Втора, забележала астрономски скок во гледаноста …

Повеќе »