Tag Archives: криза

(ФОТО) ФАТЕН НА ДЕЛО СО 25-ГОДИШНА ФРАНЦУЗИНКА? Бракот на познатата актерка е на прагот на РАСПАЃАЊЕ, се шпекулира дека сопругот ја изневерил !

Натали Портман и нејзиниот сопруг, францускиот балетан Бенџамин Милепид, наводно минуваат низ брачна криза откако било откриено дека ја изневерил со 25-годишна Французинка, изјавиле извори за Page Six. Изворот тврди дека парот минатата година одлучил да живее одвоено, но дека се уште се трудат да го спасат бракот, а на …

Повеќе »

Три знаци кои ги чека ТЕЖОК период: До крајот на март ги очекуваат големи предизвици

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Кај овие знаци емотивниот живот ќе доживее криза Остануваат уште неколку дена до крајот на март. Овој период за некои знаци ќе биде особено тежок на емотивен план. Не …

Повеќе »

КРУНАТА СЕ СТРКАЛАЛА ОД САНДАКОТ, ТОА Е МНОГУ ЛОШ ЗНАК: Поради овој инцидент на ПОГРЕБОТ се исплашило целото кралско семејство!

Круната на кралицата Елизабета Втора, која стоеше на врвот на ковчегот за време на вчерашниот погреб, требало да биде зацврстена од страна на златари за да не падне од ковчегот. Причината за претпазливост било тоа што ова се случило еднаш претходно и се сметало за исклучително лош знак! View this …

Повеќе »

(ФОТО) Кризата пристигнала и во Холивуд: Тркалата на Овен Вилсон отстранети, автомобил пронајден на трупци!

Иако оваа слика е тесно поврзана со кризата и гетата во големите градови, очигледно е дека Холивуд не е имун на претстојниот финансиски колапс. На холивудскиот актер Овен Вилсон во текот на ноќта му биле украдени четири гуми и тркала од автомобил паркиран пред неговата куќа во Санта Моника, пишува …

Повеќе »

(ФОТО) КАКОВ ГЕСТ – Луѓе резервираат сместување во Украина кое не мислат да го користат: „Сакаме да ви дадеме пари!“

Украинските домаќини на Airbnb се преплавени со резервации од луѓе од целиот свет кои не планираат да ја посетат таа земја. Тоа е дел од креативната кампања на социјалните мрежи за помош на опколените Украинци на кои им е потребна финансиска помош додека руските сили ја бомбардираат нивната земја и …

Повеќе »

Дали СЕДМАТА ГОДИНА е навистина најкритична за една врска? Што можете да направите?

Веројатно сте слушнале дека врските ја достигнуваат својата најголема ранливост во седмата година, па дали е тоа мит или е вистина? Дали седумгодишната граница ги загрозува односите на паровите? Се верува дека по седум години поминати со партнерот, почнуваме да проценуваме сè, дали нашата врска функционира, колку сме посветени на …

Повеќе »

(ФОТО) Поранешен авганистански министер сега во Германија работи како доставувач

САЈЕД САДАТ бил министер за комуникации во авганистанската влада пред да се пресели во Германија минатиот септември во потрага по подобра иднина. Сега е доставувач во Лајпциг. Тој признава дека некои негови блиски луѓе го критикувале дека земал таква работа откако работел во владата две години. Но, за него, вели …

Повеќе »

(ФОТО) ГОЛЕМА РАЗЛИКА – ВАКА МИНАТАТА ГОДИНА ИЗГЛЕДАЛО НЕБОТО НАД ЕВРОПА: Денес тоа изгледа сосема поинаку – коронате се’ фрлила на колена!

Коронавирусот авиокомпаниите ширум светот ги фрли на колена, принудувајќи ги да ги приземјат авионите и да укинат десетици илјади работни места за да се подготват за значително различен пазар на патувања во следните три години. Корона кризата најтешко ги погоди компаниите со низок буџет „Easy Jet“, „Jet2“, „Pegasus“, „Ryanair“, „Wizz …

Повеќе »

Денеска е „Црвен вторник”: Денот во годината кој го „преживуваат” само најсилните

Иако повеќето парови се радуваат на Денот на вљубените, има и такви чии врски „пукнуваат” само два дена пред најромантичниот ден во годината. Причина за тоа е појавата наречена “Црвен вторник”, ден кога многу парови одлучуваат да ги прекинат односите. Имено, истражувањето кое го спровело “IllicitEncounters” вели дека неделата во …

Повеќе »