Tag Archives: криза

(ФОТО) Поранешен авганистански министер сега во Германија работи како доставувач

САЈЕД САДАТ бил министер за комуникации во авганистанската влада пред да се пресели во Германија минатиот септември во потрага по подобра иднина. Сега е доставувач во Лајпциг. Тој признава дека некои негови блиски луѓе го критикувале дека земал таква работа откако работел во владата две години. Но, за него, вели …

Повеќе »

Зошто мажите изневеруваат со сосема различни жени? Причината е тажна!

Постојат многу причини зошто емотивните партнери се изневеруваат, но она што првенствено ги води кон „грев“ е личното незадоволство. Жените често им се жалат на своите пријатели дека нивното момче или сопруг ги изневерувале со личност што не може да се спореди со нив во ништо. Тогаш, зошто посилниот пол …

Повеќе »

(ФОТО) ГОЛЕМА РАЗЛИКА – ВАКА МИНАТАТА ГОДИНА ИЗГЛЕДАЛО НЕБОТО НАД ЕВРОПА: Денес тоа изгледа сосема поинаку – коронате се’ фрлила на колена!

Коронавирусот авиокомпаниите ширум светот ги фрли на колена, принудувајќи ги да ги приземјат авионите и да укинат десетици илјади работни места за да се подготват за значително различен пазар на патувања во следните три години. Корона кризата најтешко ги погоди компаниите со низок буџет „Easy Jet“, „Jet2“, „Pegasus“, „Ryanair“, „Wizz …

Повеќе »

АКО ВИРУСОТ СЕ ВРАТИ ЕВРОПА ЌЕ ГЛАДУВА! Сега храна ма доволно, но прашање е што ќе биде на есен!

Се чинеше доста нереално: цел свет стоеше, улиците беа напуштени, работеа само оние што требаше да работат, возилата на градскиот сообраќај беа празни, а некои „невидливи“ луѓе ги пополнуваа полиците во преполните продавници за самопослужување. Тука и таму, некои недостатоци на производи, како што се тестенини или тоалетна хартија, ќе …

Повеќе »

Совет за секој знак во хороскопот како да ја смири нервозата и напнатоста за време на пандемијата

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Секому во ова време на заробеништво добро би му дошол совет како да се справи со стресот во четири ѕида.Ви даваме по еден за секој знак. Знаците на зодијакот …

Повеќе »

(ВИДЕО) ШПАНСКИ ТВ КОМЕНТАТОР Е ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: Во недостаток на натпревари – од кујната го пренесува готвењето на сопругата!

Престанокот на спортските активности не ги погодило само спортистите… На удар се нашле и спортските коментатори. За да останат во форма некои одлучиле да вежбаат дома. А,како најдобро место за тоа ја избрале кујната. Така еден шпански спортски коментатор своите гласовни можности „ги подмачкал“ додека неговата сопруга подготувала храна… Слушнете …

Повеќе »

(ФОТО) ЈАВНА ТАЈНА: Сите се загрижени за бракот на кралската двојка…

Меган Маркл и принцот Хари на прв поглед изгледаат среќни, но многумина се сомневаат во нивниот среќен брак. Дури и обичните бракови се знае дека паѓаат во криза, а камоли бракови на членови на кралското семејство кои се изложени на многу погледи. Иако неодамна родиле дете и скоро секогаш се …

Повеќе »

Денеска е „Црвен вторник”: Денот во годината кој го „преживуваат” само најсилните

Иако повеќето парови се радуваат на Денот на вљубените, има и такви чии врски „пукнуваат” само два дена пред најромантичниот ден во годината. Причина за тоа е појавата наречена “Црвен вторник”, ден кога многу парови одлучуваат да ги прекинат односите. Имено, истражувањето кое го спровело “IllicitEncounters” вели дека неделата во …

Повеќе »

(ФОТО) Емотивна исповед на Новак Ѓоковиќ: „Низ солзи се прашував дали е сето ова вредно“

Новак Ѓоковиќ во поткастот на Луис Хоувс зборувал за почетоците, периодот кога бил „изгубен“ и кога не знаел што да прави со тениската кариера… “Имав нагорна патека во тенисот и во мојата кариера, и сè беше одлично, а потоа, одеднаш, имав период од две, две и пол и три години, …

Повеќе »