Tag Archives: критика

(ФОТО) Француската икона ја критикувала Мадона: „Како може да се погледне во огледало?“

Како гостинка во емисијата „Sept à Huit“, француската актерка и поранешно заштитно лице на Шанел, Керол Букет (64), зборувала за естетската хирургија, а ја искористи приликата да ја критикува поп-пејачката Мадона. „Кога ги гледам оние луѓе кои подлегнале на козметички зафати и кога овие интервенции се малку забележани на личноста, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Том Џонс објавил нова песна: Потполно поинаква од она на што навикнавме!

Иако влезе во деветтата деценија од својот живот, Том Џонс нема намера да запре со музиката. Славниот пејач пред неколку дена ја објави својата нова песна наречена „Talking Reality Television Blues“, што на некој начин е критика на денешното општество. За песната е снимен адекватен спот. Она за што обожавателите …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГРИЖА – Самохрана мајка на две деца покажала ШТО КУПИЛА ВО НАБАВКАТА НА ХРАНА: Завршила на телевизија, а поради неа ГОРАТ СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ!

Самохрана мајка на две деца е на удар на јавноста откако на сите им покажала што купила во набавките на храна. Ема Тара (26) од Ланкастер е на удар на целата нација откако во програмата во живо покажала што купила во набавката на храна. Додека Англија се бори со нов …

Повеќе »

(ФОТО) Рита Ора објавила секси фотка – глупа грешка открила дека направила фотошоп

РИТА ОРА ги воодушеви фановите, оваа недела, со фотографии направени по тренингот. Додека некои само уживаа во погледот, оние со поостри очи забележаа дека пејачката си играла со фотошопот. На фотографијата која е објавена прозорецот во позадина е целосно деформиран, од каде може да се заклучи дека таа дигитално го …

Повеќе »

НОВО ПРИЗНАНИЕ ЗА МАКЕДОНСКИОТ ПИЈАНИСТ – „БИ-БИ-СИ Мјузик магазин“ даде максимална оценка за компакт-дискот „Сказни од Русија“ на Симон Трпчески

Престижното британско и едно од водечките светски музички списанија, „БИ БИ СИ Мјузик магазин“ во својот јануарски број,  со максималната оценка од 5 ѕвездички го оцени нajновото самостојно компакт-диск издание на нашиот пијанист од светски глас Симон Трпчески насловено „Сказни од Русија“ што неодамна го издаде британска етикета „ОНИКС“, информира …

Повеќе »

Никогаш не се задоволни со себе: Три хороскопски знаци на кои критиката им е второ име

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Додека некои луѓе по природа се опуштени и не ставаат притисок на себе или на другите, сепак има и такви кои се многу критични и секогаш поставуваат премногу високи …

Повеќе »

(ФОТО) На Ване Маркоски „му пукна филмот“: Остро кон државната администрација – „Кај ќе ви оди душата?!“

Го гледаме секој работен ден на Канал 5 како разговара со познати македонски личности, од сите сфери, или следи како искусни домаќинки ги подготвуваат своите специјалитети…И’, најчесто е насмеан, ведар, расположен… Ване Маркоски често знае да сподели некое свое патешествие – без оглед дали е за викенд, некоја интересна прошетка …

Повеќе »

„Бикини Мун” е импресивна медитација – одлична рецензија во „Холивуд рипортер” за филмот на Манчевски

„Импресивна медитација за процесот на создавање документарец”, го оцени „Бикини Мун”, последниот филм на најтрофејниот македонски режисер Милчо Манчевски, холивудската библија „Холивуд рипортер”. Во рецензијата, што ја напиша една од најреномираните американски филмски критичарки Дебра Јанг, се вели дека „’Бикини Мун’ на Милчо Манчевски, животворен филм што провоцира на размисла, …

Повеќе »

(ФОТО) Кејт Мидлтон ја прогласиле за лоша мајка поради тоа што принцот Џорџ го држи во рака!

Членовите на кралското семејство од мали нозе се наоѓаат под будно око на јавноста, а нивните евентуални грешки и пропусти долго се памтат. Тоа на своја кожа го почувствувала и Кејт Мидлтон, која поради фотографијата на која принцот Џорџ си игра со пластичен пиштол, била масовно критикувана на социјалните мрежи. …

Повеќе »