Tag Archives: кристина арнаудова

(ВИДЕО) Кристина Арнаудова за почетоците на својата хуманитарна мисија: „Детето што сакавме да го посвоиме со мајка ми никогаш не стигна во Македонија“

Поп-рок пејачката Кристина Арнаудова веќе шест години се занимава со хуманитарна мисија, а преку „Проектот среќа” досега им е помогнато на многу деца од социјално загрозени семејства. Речиси една година работи и на „Проект куќа со Кристина”, емисија во која таа е автор, водител, продуцент, организатор, буквално сѐ. Вели и …

Повеќе »

Од 19. септември „Проект куќа со Кристина“ на ТВ Телма

Долг и тежок беше патот на Кристина Арнаудова со нејзината хуманитарна организација „Проект среќа“ до реализација на куќи за оние на кои им се потребни… Храбра и превземлива Кристина со „Проект среќа“ успеа во тоа, го реализира и сними стореното а сите сето тоа ќе го имаме на увид од …

Повеќе »

„Пастрамајлијада“ во Штип од 21 до 23 септември со Северина и Влатко Стефановски

При крај се подготовките за традиционалната штипска „Пастрамајлијада“ што и оваа година ќе се одржи на 21, 22 и 23 септември. Како што информира денеска на прес-конференција Кирил Панајотов од Општина Штип, на манифестацијата ќе настапат Влатко Стефановски, групата Ван Гог, Северина, Амадеус бенд и познати македонски пејачи. „Во петок …

Повеќе »

НУ Центар на култура „Ацо Ѓорчев“ Неготино: „Најдобар глас 2018“

Во Центарот за култура „Ацо Ѓорчев“ во Неготино утре (30 април) повторно ќе се одржи традиционалната манифестација „Најдобар глас 2018“,  која годинава се одржува по 50. пат. Станува збор за манифестација која половина век ги избира најдобрите гласови од Неготино и регионот. Како и сцена на која првите чекори ги …

Повеќе »

(ФОТО) И’ познатите Македонки денес вапцуваа јајца…

Денес е Велик Четврток, денот кога домаќинките рано наутро (пред изгрејсонце) вапцуваат јајца… Христијанките добро знаат колку се важни првите три вапцани јајца, па многумина од нив стануваат рано наутро, или воопшто не легнуваат,за да ги вапцат првите јајца како што налагаат обичаите. Неколку познати Македонки утрово покажаа дека ги …

Повеќе »

( (ВИДЕО+ФОТО) Кристина Арнаудова: „Еден куп млади,отидоа курбан, колатерална штета на нашата деструктивна природа!“

„Проект Среќа, состаноци, средби, проби со бендот, настапи, време за себе, теретана, пилатес, понекогаш….Се трудам стварно, ама некогаш се осеќам како да играм брканица со себеси. Се трудам моите деца да не осетат дека сум воопшто отсутна, па давам се’ од себе набрзина да завршам се. Тука најголема жртва е …

Повеќе »

„Проект среќа“ продолжува да ги усреќува младите: Проекти за идните шампиони и матуранти

Кристина Арнаудова после огромниот успех на сите проекти, кои беа наменети за градење на посреќно општество, со акцент на среќа за децата, со „Проект среќа“ за 2018 година подготви неколку нови проекти… Бројките на лицата во социјален ризик на кои им е потребна помош, во сите проекти планираат да ги …

Повеќе »

(ФОТО) Каде е Скопје: Прашува Тамара Тодевска со фотки од Водно?

Секојдневното загадување на воздухот во Скопје е причина и познатите личности јавно да го кренат својот глас протв згадувњето кое од ден на ден е се’ пострашно… На своите профили на социјалните мрежи поп-пејачката Тамара Тодевска објави неколку фотографии сликани на Водно. На фотографиите се гледаат нејзината ќеркичка Хана и …

Повеќе »

(ФОТО) Дневен ритам: Кристина Арнаудова:Децата го започнуваат а „Проект среќа“ го дополнува темпото

Секој од нас си има свои девни рутини, навики, задолжителни обврски, но и има детали кои не одвојуваат од другите… Кои се стандардни ритуали кои секој ден ги минуваш? -Денот ретко ми е спонтан, се’ е испланирано до последен детал, бидејќи кога имаш две мали деца се’ се врти околу …

Повеќе »