Tag Archives: крем од кокос

(ФОТО) Мафини полнети со крем: Неодолив вкус на кокос!

Подготовката на овие мафини нека биде весела активност за целото семејство. Сигурно ќе се забавувате, а на крај ќе уживате во превкусните колачи… Состојки: Мафини: 250 брашно 1 кесичка пудинг со вкус на чоколадо 1,5 лажица какао 1/2 кесичка прашок за печиво 50 г кокосово брашно 75 г црно чоколдо …

Повеќе »