Tag Archives: кражба

(ВИДЕО) Среде јавување во живо натрапник и го земал микрофонот на репортерката и избегал

Временската прогноза за времето во Москва станала вирална откако кучето влетало во кадарот и и’ го украло микрофонот на новинарката, пренесоа руските медиуми. Преносот во живо на руската новинарка на ТВ Мир, Надежда Серјожкина, бил прекинат од разигран златен ретривер кој скокнал врз неа, и го земал микрофонот од раката …

Повеќе »

(ВИДЕО) Неодлучниот крадец наишол на борбена девојка па следел хаос!

Не проценил добро на кога наишол Необична сцена на грабнување мобилен телефон е снимена со камера за надзор во бразилскиот град Баија. На видеото се гледа како доставувач луто се приближува до девојка која во рацете имале мобилен телефон и го барал од неа. Борбената девојка не сакала да слушне …

Повеќе »

Каков парадокс: Загрепски бездомник е осуден на осум месеци затвор бидејќи украл „Вегета“!

Загрепскиот бездомник Н. Л. ќе помине осум месеци зад решетки за кражба на „Вегета“ и сувомесни производи од продавницата. Одлуката ја донел окружниот суд во Бјеловар откако обвинетиот ја обжали првостепената пресуда на општинскиот суд во Загреб. Исто така, му било забрането да се приближува до продавниците на „ШПАР“ во …

Повеќе »

(ВИДЕО)КУЧЕТО Е НАЈДОБАР ПРИЈАТЕЛ – Куче ја украло играчката на бебето а потоа смислил како да се оправда!

Толку пати е кажано дека кучето е најдобар пријател, а многу кучиња тоа го докажале со своите постапки. Ова куче е подготвено да стори сé за бебето на неговите сопственици. Иако на почетокот и ја украл играчката, тој подоцна се искупил. Имено, додека родителите си играле со бебето, играчката го …

Повеќе »

(ВИДЕО) Куќата на Рибери мета на крадци, Французинот порачал:„Не е најбитно она што е земено, нешто друго ме шокира и не се согласувам на тоа!“

Славјето после победата над Фиорентина брзо било заменето со големо разочарување, што следело кога офанзивниот играч се вратил дома и видел дека бил мета на разбојниците. Францускиот фудбалер Франк Рибери бил шокиран кога се вратил во Фиренца по гостувањето во Парма. Прославата поради победата над Фиорентина (2:1) набрзина било заменето …

Повеќе »

(ФОТО) Момчиња од салон украле две Ламборџини – не отишле далеку!

Полициската патрола била малку изненадена кога во раните утрински часови, на раскрсница, ги видела двата нови теренски автомобили „Ламборџини“. Во 3:05 часот во ноќта се огласил алармот во салонот на Ламборџини во предградието на Бостон. Една минута подоцна, започнала полициска патрола, а наскоро две скапи автомобили и еден Шевролет биле …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се обидел, на бензинска, да украде Мерцедес: Реакцијата на сопственичката го шокирала!

Крадците мораат да имаат голема фантазија да да успеат во својата идеја, па се осмелуваат да крадат дури и на бензинска пумпа. Една сопственичка на автомобил храбро се спротивставила. Жена застанала на бензинска пумпа во Џорџија за да го наполни својот Мерцедес. И, токму кога тргнала да полни гориво, покрај …

Повеќе »

(ВИДЕО) Секој би посакал ваков сосед: Комшијата спречил, со возачки маневри, крадците да го однесат возилото!

Крадецот се мачел да замине со автомобилот и неколку пати го удрил џипот од страна, пред да успее да се качи на тротоарот и да побегне… Безбедносните камери снимиле четиричлена банда среде кражба и еден сосед кој решил да ги запре на многу интересен начин. На снимката за која се …

Повеќе »

Убава приказна за почеток на денот: И’ кај нас сепак има добри луѓе!

Животот пишува разни приказни. Иако до нас најчесто допираат оние лошите, има и добри… Ги има и оние кои ви создаваат топлина околу срцето, ви измамуваат насмевка и повторно ви го враќаат оптимизмот и вербата во луѓето… Една таква приказна, на својот профил на Фејсбук, раскажа и Венци Трајков· „Мајка …

Повеќе »