Tag Archives: кралица елизабета

Сите загрижени за здравјето на кралицата Елизабета: Принцот Вилијам, Чарлс и Камила се упатиле кон нејзината резиденција – пристигнуваат и принцот Хари и Меган

Кралицата Елизабета не е во добра состојба Принцот Чарлс, Камила и принцот Вилијам отпатувале во Балморал за да бидат со кралицата Елизабета, која е под медицински надзор откако лекарите се загрижиле за нејзиното здравје, а утринава и националниот сервис ја прекинал програмата во живо за да соопшти за лошата здравствена …

Повеќе »

(ВИДЕО) БиБиСи го прекинал емитувањето на редовната програма поради здравствената состојба на кралицата Елизабета Втора

Таа е под медицински надзор во нејзиниот замок Балморал во Шкотска Британскиот национален јавен сервис БиБиСи престанал да ја емитува својата редовна програма и од минута во минута известувал за здравствената состојба на кралицата Елизабета Втора. Таа е под медицински надзор во нејзиниот замок Балморал во Шкотска. Според британските медиуми, …

Повеќе »

(ФОТО) ОМИЛЕНАТА ВНУКА НА КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА РАБОТИ ВО ЦВЕЌАРА ЗА 450 ДЕНАРИ НА ЧАС! Од замок од 30. МИЛИОНИ фунти директно на САДЕЊЕ ЦВЕЌЕ!

Младата внука на кралицата Елизабета, Лејди Луиз Виндзор која има само 18. години, која е и миленичка на кралицата, е посебна и се разликува од остатокот од кралското семејство по тоа колку е „обична“. Станува, се подготвува и оди на работа, како „целиот нормален свет“, затоа што решила да најде …

Повеќе »

(ФОТО) Нови здравствени проблеми на кралицата Елизабета: Откажала уште еден традиционален собир

Таа моментално живее во Шкотска во замокот Балморал Секое нејзино летно пристигнување во Шкотска во замокот Балморал секогаш било обележано на посебен начин, но оваа година бил откажан традиционалниот голем собир во чест на британската кралица. Сите шпекулираат дека здравјето на кралицата Елизабета е се’ полошо и полошо. Иако од …

Повеќе »

(ФОТО) ИСПЛИВАЛО – БОЖЕ, ФАЛА ТИ ШТО ЈА НЕМА МЕГАН: Кралицата во НАЈТЕШКИОТ МОМЕНТ во животот со една реченица покажала колку НЕ МОЖЕ да ја поднесе Меган Маркл!

Кралицата Елизабета Втора, наводно, изразила олеснување што војвотката од Сасекс не присуствувала на погребот на принцот Филип, велејќи: „Фала му на Бога што Меган не доаѓа“, вели авторот на новата книга за неа, Том Бауер. Според книгата, кралицата им ги кажала своите чувства на помошниците „со јасен глас“ во замокот …

Повеќе »

(ФОТО) КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА ОДЛУЧИЛА: Вилијам и Кејт го добија замокот Виндзор, принцот Ендру протеран во Шкотска, а Меган и Хари…

По прославата на големиот јубилеј од владеењето на кралицата Елизабета, ни доаѓа нова вест – Кралицата на некој начин на сите им го подарила она што го заслужуваат… Кралицата Елизабета им даде на сите колку што заслужуваат: Вилијам и Кејт, како највредни членови на кралското семејство, летово се селат во …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВЕЛИЧЕСТВЕНО – На платинестиот концерт пееле музички ѕвезди: Дајана Рос испратила порака до кралицата!

Долгоочекуваниот концерт по повод платинестиот јубилеј на кралицата Елизабета која овој настан го следеше од својот дом, го отвори принцот Вилијам, а потоа се „ределе“ ѕвезди кои биле внимателно избрани… View this post on Instagram A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily) Американската пејачка Дијана Рос го заврши својот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СЛАВИ 70 ГОДИНИ НА ТРОНОТ – Саботна забава во чест на кралицата Елизабета: Настапуваат Дијана Рос и Андреа Бочели

Околу 22.000 луѓе, заедно со милиони кои ќе го следат настанот од дома, се очекуваат на саботната музичка прослава на историскиот платинест јубилеј на кралицата Елизабета Втора. „Платинеста забава во палатата“ е кулминација на третиот ден од јавните настани по повод рекордните 70. години на тронот на 96-годишна кралица. 👑 …

Повеќе »

(ФОТО) Меган и Хари биле на ручек со кралицата, конечно ја запознала малата Лилибет

КРАЛИЦА Елизабета II наводно конечно ја запознала својата правнука Лилибет, ќерката на принцот Хари и Меган Маркл. Оваа вест ја открил кралскиот коментатор Омид Скоби, кој е пријател со Меган и Хари, во емисијата „BBC Breakfast“. Омид многумина ја нарекуваат и неофицијален портпарол на Меган. View this post on Instagram …

Повеќе »