Tag Archives: кралица елизабета

(ФОТО) ПРВ ПАТ ЈАВНО ПОСЛЕ ИЗОЛАЦИЈАТА: Кралицата Елизабета (94) се вратила во седло!

Кралицата Елизабета е позната како одлична јавачка. Таа дури се обложувала на трки со коњи и направила вистинско богатство од тоа. Првиот коњ Елизабета го добила кога имала само четири години… Британската кралица Елизабета (94) овој викенд своето слободно време го минала јавајќи околу нејзиниот замок Виндзор, една од нејзините …

Повеќе »

(ФОТО) Едноставно: Чоколадна, непечена торта, на кралицата Елизабета!

Чоколадната торта има многу малку состојки и не се пече, што ја прави одличен избор за оние кои не се снаоѓаат најдобро во кујната. Оваа едноставна но „бомба“ торта е омилен десерт на принцот Вилијам и неговата баба, кралицата Елизабета. Британската кралица,открива кралскиот „шеф“ и бивш личен готвач на Елизабета …

Повеќе »

Кралицата Елизабета „држи“ дури шест Гинисови рекорди

Таа најдолго време владее со монархија, а исто така е и најбогата кралица на светот… Кралицата Елизабета Втора од Обединетото Кралство сè уште е на престолот на кој заседнала во далечната 1952 година. Таа сè уште е витална и здрава, а во последните 68. години од нејзиното владеење, Елизабета уништи …

Повеќе »

ПОСЛЕДИЦИ ОД КОРОНА ВИРУСОТ – Кралицата Елизабета никогаш нема да се врати на кралските должности: Со години ќе биде во изолација!?

Членовите на семејството и надлежните органи на Велика Британија строго ја чуваат кралицата… Британската кралица Елизабета (94) во моментот е во изолација во замокот Виндзор заради сè уште актуелниот корона вирус. Нејзината околина и политичките службеници строго го штитат здравјето на кралицата, па сосема е сигурно дека никој нема да …

Повеќе »

Откако принцот Чарлс се заразил со КОРОНА, позната е и состојбата со кралицата Елизабета!

Принцот Чарлс се тестирал на вирусот корона и е позитивен, меѓутоа, сите се прашувале што се случувало со кралицата Елизабета. Таа засега е добро, пренесуваат странските медиуми, затоа што принцот Чарлс не ја видел неговата мајка. Елизабета моментално е во изолација со сопругот Филип. Принцот Чарлс не очекувал да биде …

Повеќе »

(ФОТО) НАПРЕДОК – Кралицата се сретнала со Хари, првпат после Мегзит:Сите зборуваат за тоа што му го кажала на внукот!

Атмосферата била опуштена и двајцата конечно можеле да си кажат се’ еден на друг лице в лице Кралицата одржала четиричасовна средба со принцот Хари во замокот Виндзор за да го „расчисти воздухот“ после Мегзит. Таа му кажала на внукот дека „секогаш ќе биде добредојден“ ако сака повторно да се врати …

Повеќе »

(ФОТО) НЕ СМЕАТ ДА КАЖАТ НЕ!Кралицата Елизабета II им наредила на Хари и Меган да се вратат во Велика Британија, а не смеат да помислат да одбијат!

На тој ден, сите поважни членови од кралското семејство се собираат за да слават каде што главен збор има токму поглаварката на англиската црква – кралицата Елизабета II. Кралицата Елизабета ги повика Меган Маркл и принцот Хари да се вратат во Велика Британија на почетокот на март по повод одржување …

Повеќе »

БЕЗ МИЛОСТ: Кралицата Елизабета и ги одземала вредните работи на Меган Маркл!

После низа промени во кралското семејство пристигнала уште една… Елизабета II одлучила сопругата на принц Хари да остане без накитот кој му припаѓа на кралското семејство. Имено, после одземањето на титулата и барањето да се надоместат сите трошоци за поправката на викендичката Фрогмор Хаус, што кралицата претходно им го соопшти …

Повеќе »

(ФОТО) ТЕШКА РАЗДЕЛБА: Кралицата им ги одзема титулите на Меган и Хари, но и милиони фунти…

Британската кралица ја изрази својата посебна гордост на тоа како Меган станала дел од семејството во изјава во која објавила дека двојката останува без титулите. Кралицата открила дека најавата на парот да се откаже од кралскиот статус е резултат на повеќемесечни разговори. Кралицата Елизабета Втора го пофалила начинот на кој …

Повеќе »