Tag Archives: кралица елизабета

ЈА ЧУВА ТРАДИЦИЈАТА – Кралицата Елизабета за Божик има посебен подарок за својот персонал

Пудингот што го дели во палатата досега го нарачувала од „Хародс“, но извори откриваат дека со текот на времето таа се префрлила на „пообичниот“, од „Теско“. Британското кралско семејство е многу традиционално, а некои од нивните традиции се честопати неразбирливи или малку необични. Една од нив е и подарување божиќни …

Повеќе »

(ФОТО) Кралицата Елизабета немилосрдна: Ќе го прескокне сопствениот син по наследен поредок!? На Чарлс повторно му бега тронот

Се шпекулира дека принцот засекогаш ќе остане само принц… Владеењето на 94-годишната кралица Елизабета Втора е при крај, со оглед на нејзината возраст, а круната треба да ја наследи нејзиниот син – принцот Чарлс (72). Но, врз основа на гласините од дворот во британските медиуми, веќе некое време се шпекулира …

Повеќе »

Единственото нешто што кралицата Елизабета го прави сама во куќата

Кралицата Елизабета е секогаш опкружена со слуги, но нејзиниот поранешен личен асистент Пол Барел открил и дека сака сама да работи една домашна работа. Секоја година, кралицата Елизабета и нејзиното семејство одат на имотот Балморал во Шкотска, каде ги поминува своите лета, а таа честопати барала сама да ги мие …

Повеќе »

(ФОТО) НА ГРОБОТ НА НЕПОЗНАТ ХЕРОЈ: Кралицата Елизабета за прв пат со маска во јавност

БРИТАНСКАТА Кралица Елизабета (94) првпат се појави во јавноста со маска, кога присуствуваше на кратка церемонија во капелата Вестминстер кај Гробот на непознатиот херој. Во средата се одржа церемонија по повод 100-годишнината од погребот на непознат британски војник кој загина во Првата светска војна, а фотографиите беа официјално објавени во …

Повеќе »

(ФОТО) И’ КРАЛИЦАТА И ГО ЧЕСТИТАЛА 39. РОДЕНДЕН НА МЕГАН МАРКЛ: Фотката говори сама за себе!

Кралицата Елизабета и посакала среќен 39-ти роденден на војвотката од Сасекс,Меган Маркл. Профилот на кралското семејство на Твитер испратило порака до Меган Маркл и и’ го честитала роденденот. „На војвотката од Сасекс и посакуваме среќен роденден“. Честитката е објавена со фотографија на кралицата и Меган, заедно во посета на Честер …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЈУНАК НА ПАНДЕМИЈА НА КОРОНА – Стогодишник прогласен за витез:„Ако клекнал, повеќе нема да станам!“

Нејзиното височество капетан Том Мур го прогласи за витез Кралицата на Велика Британија, Елизабета Втора, му оддаде почит на стогодишникот кој го крена британскиот дух во време на пандемијата на вирусот корона со собирање милион фунти за здравствените работници. Ветеранот од Втората светска војна собра рекордни 33. милиони фунти правејќи …

Повеќе »

НИКОЈ НЕ ГО ОЧЕКУВАЛ ТОА – Шок во кралското семејство: Се дознала последната желба на кралицата Елизабета!

И покрај наводите, никој од кралското семејство сè уште официјално не се огласил, а според најновите официјални наводи, здравјето на кралицата било во ред. За здравјето на британската кралица Елизабета Втора (94) се пишува со години, а во последните месеци многу странски медиуми пишуваат дека нејзиното здравје е многу лошо. …

Повеќе »

Вака кралицата Елизабета ја одржува виталноста и здравјето: Јаде само сезонско овошје и зеленчук, а само чоколадо преку цела година!

Елизабета Втора нема да изеде ниту парче овошје или зеленчук што не е сезонско. Таа јаде само една храна во текот на целата година, па дури и стана „зависник“. Дали ви се допаѓа пролетна салата или јагоди среде зима? Или подобро би јаделе јаболко и круша во текот на летото, …

Повеќе »

(ФОТО) 99. роденден на британскиот Принц Филип: Фановите забележале чуден детал!

Принцот Филип, кој е во брак со кралицата Елизабета Втора повеќе од седум децении, во среда, 10 јуни наполни. 99 години, поради што Бакингемската палата објави нова фотографија од кралицата и војводата од Единбург. Наместо голема прослава, принцот ќе го прослави роденденот во друштво на кралицата, на интимна вечера во …

Повеќе »