Tag Archives: кралица елизабета

(ФОТО) ОБЈАВЕНО ПИСМО – Англичаните откриле како кралицата го игнорирала Ѓоковиќ во најтешкиот момент од неговата кариера

Кралицата Елизабета Втора ја игнорирала молбата на таткото на Новак Ѓоковиќ да се вклучи и да му помогне на најдобриот тенисер во светот да игра на Австралија Опен на почетокот на оваа година, објавија медиумите на островот. Ѓоковиќ помина низ вистински пекол во неколкуте денови кога ја чекаше одлуката на …

Повеќе »

(ФОТО) Го прекршил протоколот, ја растажил толпата: Принцот Хари се „скршил“ покрај одарот на баба му

Принцот Хари го совладале емоциите додека и оддавал почит на својата покојна баба, кралицата Елизабета Втора во Вестминстерската сала, придружуван од неговата сопруга, војвотката Меган Маркл. Откако ковчегот со посмртните останки на кралицата Елизабета беше изложен во Вестминстер, фотографите го снимиле Хари како ги брише солзите додека Меган стоела покрај …

Повеќе »

(ФОТО) Твитер „зуи“ за поклонувањето на Меган Маркл пред ковчегот на кралицата

КРАЛСКОТО семејство вчера го придружуваше ковчегот на кралицата Елизабета до Вестминстер. Синовите, ќерката и внуците на кралицата го придружуваа ковчегот пеш во поворка од Бакингемската палата до Вестминстер, а на влезот им се придружија Камила, Кејт и Меган. Виндзорите заедно застанаа пред ковчегот на кратка молитва, а потоа околу ковчегот …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ВИДЕОТО: Кралски гардист паднал покрај ковчегот на кралицата Елизабета во Вестминстерската сала

За време на 24-часовното бдеење, кралски гардист паднал пред ковчегот на британската кралица Елизабета Втора додека членовите на јавноста оддавале почит. Додека стоел на само неколку метри од ковчегот на кралицата во Вестминстерската сала, чуварот најпрво се тетерави, но брзо се фати да не падне и се вратил на своето …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СО НАЈАВАТА ГИ ШОКИРАЛ КОРИСНИЦИТЕ – Еден човек „го предвидел“ датумот на смртта на кралицата Елизабета па се огласил и за кралот Чарлс

Твитерџија пред неколку недели го „прогнозирал“ датумот на смртта на кралицата Елизабета Втора, што откако се покажа дека е точно, предизвикало бурни реакции на социјалните мрежи. Истиот корисник сега споделил и датум во врска со новиот крал, Чарлс III. Еден млад човек по име Логан Смит, чие име на Твитер …

Повеќе »

(ВИДЕО) Хари и Меган снимени додека се возеле кон палатата за да го одбележат пристигнувањето на ковчегот на кралицата

МЕГАН МАРКЛ и принцот Хари вчера му се придружија на кралското семејство во Бакингемската палата за да го пречекаат ковчегот на покојната кралица Елизабета. Војвотката и војводата од Сасекс биле фотографирани при нивното пристигнување како седат на задното седиште во автомобил. Освен нив се собрале и кралот Чарлс III. и …

Повеќе »

(ФОТО) ПРИВЛЕКЛО ВНИМАНИЕ – ДЕТАЛ ВО ПОВОРКАТА ЗА КРАЛИЦАТА ШТО СИТЕ ГО ЗАБЕЛЕЖАЛЕ: Принцезата Ана е ЕДИНСТВЕНАТА ЖЕНА која одеше зад ковчегот, а ОВА е причината!

Децата на кралицата Елизабета, кралот Чарлс, принцезата Ана, принцот Ендру и принцот Едвард, одеа зад ковчегот на кралицата на патот од палатата до блиската катедрала Св. Гилс во Единбург. Многумина забележале дека принцезата Ана била единствената жена што одела зад ковчегот, додека сите други членови на кралското семејство, вклучително и …

Повеќе »

12. интересни факти за кралицата Елизабета кои не сте ги знаеле: Во војска била шофер и МЕХАНИчЧАР, а сопругот и го дал прекарот по ЗЕЛЕНЧУК

Кралицата била многу интересна личност, па не е чудно што приказните за нејзиниот живот се крајно необични И’ покрај тоа што со децении живееше пред камерите, кралицата Елизабета била многу приватна и верувала во одржување на мистеријата на монархијата, држејќи ги своите лични преференции и приватен живот главно во тајност. …

Повеќе »

Двојничката на кралицата Елизабета II. по 34. години се откажува од работата

Двојничката на кралицата Елизабета II. рекла дека решила да се повлече од сегашната работа по 34. години „од почит“ кон најдолговечниот британскиот монарх, кој почина во четвртокот, но сепак ќе ја чува својата кралска облека во спомен на жената за која вели дека ја доживеала како член на семејството. Мери …

Повеќе »