Tag Archives: крај

(ВИДЕО) ИСКРЕНО – ДИНО МЕРЛИН ЕДВАЈ ГИ ЗАДРЖАЛ СОЛЗИТЕ: „Имав тешка депресија и мислев дека ми дојде крајот“

ПЕЈАЧОТ Дино Мерлин е еден од најпознатите уметници, оној во чии песни многумина наоѓаат лек за проблемите, тагата, душата, но и уживаат во љубовта и убавите моменти. Бидејќи тој е оној кој е таму да и подари се’ на својата публика со песна, виор од емоции, несомнено сите мислат дека …

Повеќе »

КОГА ЌЕ ЗАВРШИ ПАНДЕМИЈАТА? Директорот на „Фајзер“ го навел точниот датум на крајот на епидемијата во САД

ЧЛЕН на одборот на директори на „Фајзер“, др. Скот Готлиб изјави за CNBC дека пандемијата во Соединетите држави може да заврши до јануари. – До 4 јануари оваа пандемија би можела да заврши. Потоа влегуваме во ендемската фаза на вирусот – рекол тој, а 4 јануари е, инаку, датумот кога …

Повеќе »

(ФОТО) ТАЖНО – Големата надеж на светскиот фудбал, поради депресија, ја завршува кариерата на 19 години?

Изненадувачки и тажни вести доаѓаат од Италија. Холандскиот играч за врска Мохамед Амине Ихатарен, член на Јувентус, инаку позајмен во Сампдорија, размислува да ја заврши кариерата на 19. години, пишува Calcomercato. View this post on Instagram A post shared by Mohamed-Amine Ihattaren (@iamihattaren) Ихатарен важи за еден од најголемите таленти …

Повеќе »

(ФОТО) КОНЕЧНА РАЗДЕЛБА: АББА дефинитивно престанува да постои по турнејата

„Тоа е тоа“, изјавил членот на групата Бени Андерсон за „Гардијан“, најавувајќи го долгоочекуваниот 40-годишен собир на групата. Тој исто така рекол дека „повторното создавање на музика заедно било прекрасно“ и дека планираат никогаш повеќе да не го прават тоа. Оваа втора пауза е различна од онаа што ја имаше …

Повеќе »

ЕВЕ КАКО ДА ПРЕСТАНИТЕ ДА ГО САКАТЕ ЛИЦЕТО КОИ ПОВЕЌЕ НЕ ВЕ САКА: Кога ќе го разберете ова, се’ ќе биде полесно!

По само еден факт, можете да излезете од маѓепсаниот круг и да најдете партнер кој навистина ќе ве сака Невозвратената љубов е прилично добро опишана појава. Многу е кажано за фактот дека таквите „асиметрични“ врски, особено ако се долготрајни, привлекуваат луѓе кои имале нарушување на приврзаност во детството. Невозвратена љубов: …

Повеќе »

(ФОТО) И’ официјален крај: Северина и Игор Којиќ се развеле

Пејачката Северина и фудбалскиот менаџер Игор Којиќ дефинитивно ставија крај на бракот, а вчера ги потпишаа и документите за развод. Според медиумите, консензуалниот развод е официјализиран во судот во Загреб. На 12 август, поранешната двојка поднела барање за развод. View this post on Instagram A post shared by Severina (@severina) …

Повеќе »

Словенија прогласила крај на пандемијата со корона вирус:„Завршено е!“

„Епидемијата на коронавирус заврши“, било речено денес на прес-конференцијата на словенечката влада. Сепак, дел од мерките ќе останат на сила. Тековните мерки ќе бидат во сила до четврток, а потоа тие можат да бидат преиспитани. Според словенечките медиуми, носењето маска ќе остане задолжително на затворени јавни простории, исто како и …

Повеќе »

(ФОТО) Сепак крај на љубовта: Џенифер и Алекс го потврдиле прекинувањето на врската

Џенифер Лопез и Алекс Родригез официјално проговорија и потврдија дека на нивната четиригодишна врска и дошол крај. „Сфативме дека сме подобри пријатели и се радуваме што и понатаму ќе останеме. Ние ќе продолжиме да соработуваме и да се поддржуваме еден со друг во нашите заеднички работи и проекти“, стои во …

Повеќе »

(ВИДЕО) СУРОВА ВИСТИНА: Кога е реално да заврши КОРОНАТА?!

Се приближуваме кон крајот на годината, и многумина од нас се надеваат дека кога часовникот ќе отчука на полноќ на 1 јануари и кога оваа страшна година е зад нас, коронавирусот исто така ќе исчезне. Сепак, експертите предупредуваат дека крајот на пандемијата сè уште не е на повидок. Дури ни …

Повеќе »