Tag Archives: коста петров

Вечерва: Промоција на „Што ќе кажат другите?“ од Коста Петров

Вечерва во 18 часот во склоп на Саемот на книга, на штандот на Издавачки центар ТРИ ќе се одржи промоцијата на петтата книга на Коста Петров, „Што ќе кажат другите?“. „Животот не е бесцелна битка за комплетно игнорирање на туѓите мислења, туку е процес на формирање круг составен од луѓе, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тамара Тодевска подготви нова песна …И’, сигурно ќе ви се допадне!

Можеби најдобрата пејачка на „Песна на евровизија 2019“, нашата Тамара Тодевска која го оствари историскиот пласман за Македонија на овие музички натпревари и не е толку присутна на мак – поп сцената, поради настапите во Португалија, Данска…но затоа со својот тим подготви нова песна… View this post on Instagram #monsters …

Повеќе »

Коста Петров е новиот бренд амбасадор на Citizen во Македонија

Коста Петров, основачот на интернационалната креативна агенција Пи Ворлд и најпродаваниот македонски автор во последните пет години е новиот амбасадор за брендот на часовници Citizen во Македонија. „Огромна чест е да се соработува со брендот Citizen и со компанијата B – Watch која е официјален дистрибутор на овој бренд во …

Повеќе »

Македонскиот бестселер „Се гледаме на врвот“ ја освои Тирана

Голема промоција на најпродаваниот македонски автор во Тирана, за промоцијата се чекаше во редици  Вчера вечер, во Центарот за дијалог на албанскиот премиер Еди Рама, беше промовирано албанското издание на македонскиот бестселер „Се гледаме на врвот“ од Коста Петров.Промоцијата на еден од најпродаваните современи македонски автори, во Тиранапобуди голем интерес …

Повеќе »