Tag Archives: коски

Дали знаете зошто секоја жена треба да изеде шака сусам дневно? Причините се неверојатно!

Неправедно се занемарува во секојдневната исхрана а треба да биде задолжителна храна, бидејќи сусамот е чувар на општото здравје. Богатството на витамини Б, А, Е, лецитин, ниацин, калциум, калиум, магнезиум, фосфор, железо, цинк и селен, го прават заштитник на срцето, коските, забите, убавината на кожата и борец против слободните радикали. …

Повеќе »

Моќна билка која ги јакне коските и чисти од отрови

Копривите може да изгледаат скромно, но оваа ливадско растение нуди цела низа придобивки за нашето здравје. Секако е еден од највредните лекови од природата, чија сезона е во тек. Копривата цвета од пролет до есен, а ние обично ја користиме во форма на чај за зачувување и подобрување на здравјето. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Завиткајте ги нозете во фолија: Она што ќе се случи за 1. час ќе го изненади и вашиот доктор!

Третманот со фолија дава добри резултати, затоа не двоумете се да го испробате и да им го предложите на вашите пријатели. Алуминиумската фолија е уникатен материјал, затоа третманот со фолија се практикувал дури и во античка Кина: фолијата се нанесува на биолошки активни точки одговорни за работата на заболените органи. …

Повеќе »

МОЌЕН БОРЕЦ ПРОТИВ МНОГУ ЗДРАВСТВЕНИ ПРОБЛЕМИ: Еве зошто е добро да се јаде млад кромид – особено зелениот дел

Постојат пет јаки причини зошто пролетниот кромид мора да биде на вашата трпеза… Доаѓа сезоната на млад кромид, која многумина ја сакаат поради вкусот а немаат идеја дека е вистинска ризница на минерали и витамини, како и дека е одлична во заштитата на здравјето на целиот организам. Зелениот дел од …

Повеќе »

(ФОТО) ДРАМА НА ШПАНСКИОТ ТЕНИСЕР! Надал сериозно го мачи МИСТЕРИОЗНА БОЛЕСТ: Се’ потешко се движи и трпи СТРАШНИ БОЛКИ!

Легендарниот шпански тенисер Рафаел Надал со години страда од исклучително ретката Милер-Вајсова болест која ги напаѓа коските на стапалата и предизвикува силна болка при движење. Уште во 2005 година, Надал дознал дека страда од Милер-Вајсова болест. Лекарите го утврдиле тоа кога претрпел незгодна повреда на стапалото пред повеќе од 15. …

Повеќе »

(Рецепт) Првото утринско кафе го правела на овој начин: Излекувала тироидна жлезда, анемија и болки во коските!

За почеток, треба да направите мала количина на мелен желад (жир) и секој ден да варите по една лажичка… Дали знаевте дека постои напиток со желад (жир) кој е сличен на кафето, што може да помогне во проблеми со тироидната жлезда? Покрај тоа, овој медицински пијалок исто така може да …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Од коските на својот вујко си направил гитара: „Тој би го сакал тоа“

Музичарот кој се нарекува себеси Prince Midnight (Полничен принц) направил еден од најбизарните „инструменти“ видени до сега – од коските на својот починат вујко направил електрична гитара. Како што самиот принц ртекол, неговиот вујко Филип го вовл во светот на метал жанрот и бидејќи на кремацијата не се гледа поволно …

Повеќе »

АЛАРМ дека нивото на витамин Д во вашето тело е премногу ниско: Се јавуваат овие симптоми!

Обрнете внимание на овие суптилни знаци Витаминот Д го произведуваат клетките на кожата кога се изложени на светлина, што го прави уникатен меѓу другите витамини кои обично треба да се внесат во организмот. Иако сонцето е обично најдобриот извор на витамин Д, не е секогаш лесно да се биде на …

Повеќе »

МОЌЕН ПРИРОДЕН ЛЕК – Стар 2.000 години и преполн со витамин Ц, ги штити коските, го јакне срцето, го чува мозокот: Оваа намирница е златен рудник на вашето здравје!

Иако повеќето од нас ја гледаат само на вкусна зимска салата – киселата зелка е многу повеќе од тоа и затоа ви предлагаме, без одлагање, да подготвите едно буре за вашето семејство Се верува дека киселата зелка потекнува од Кина, датира од пред 2.000 години. Бидејќи во тоа време немало …

Повеќе »