Tag Archives: коса

(ФОТО) ВИДЛИВА ТРАНСФОРМАЦИЈА – Објавени се досега невидени фотографии од Џорџина Родригез од нејзините помлади денови

Објавени се досега невидени фотографии од Џорџина Родригез во раните дваесетти години, кои ја откриваат трансформацијата на нејзиното тело. Пред брзите автомобили, јахти, скап накит и големи куќи, Џорџина работела како продавачка во мадридската продавница на Гучи каде го запознала тогашниот ас на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо. 28-годишната девојка уживала …

Повеќе »

Имате тенка и кршлива коса? Можеби вашата исхрана е сиромашна со важна хранлива материја

ДОКОЛКУ забележите дека косата сè повеќе ви опаѓа и сакате да ја пронајдете причината за проблемот, експертите предлагаат прво да ја анализирате вашата исхрана. Иако опаѓањето на косата е неизбежно и се јавува како што старееме, исхраната со малку протеини може да доведе до слаба и кршлива коса. „Протеините им …

Повеќе »

Ова е една од најдобрите намирници за нашето здравје: Има моќни лековити ефекти, а одлична е и во служба на убавината

Најздрава намирница Сите знаат колку е здрав лукот и дека е природен антибиотик, но дали знаевте дека овој зеленчук можете да го користите и за неколку необични работи. Нега за коса Лукот може да помогне при проблеми со опаѓање на косата, поради високото ниво на алицин што го содржи. Издробете …

Повеќе »

(ФОТО) 7. СОВЕТИ ЗА УБАВИНА: Познатите манекенки откриле како се негуваат ДОМА и ги имаат НАЈДОБРИТЕ ТРИКОВИ

Кога чекорат по пистата, секогаш сме воодушевени од тоа како изгледаат моделите. Нивната кожа сјае, а косата и шминката се секогаш на своето местоМоделите дефинитивно знаат што прават! И за среќа, не мора да имате еден тон скапа облека и шминка за да изгледате како нив. Затоа, само напред, прочитајте …

Повеќе »

Пет пози кои ќе го издадат секој МАЖ дека токму ВИЕ му се допаѓате

Ако се двоумите дали некому се допаѓате, еве кои сигнали треба да ги следите. Мажите се лесни за читање, барем за нас жените и особено во ситуации кога се заљубени, па дури и кога барем една жена им се допаѓа. Ви откриваме кои се позите по кои лесно ќе заклучите …

Повеќе »

Чајот не служи само како помош кога сме болни: Еве уште неколку проблеми кои можете да ги решите со овој ПРЕКРАСЕН пијалок

Чајот во служба на убавината Иако многу луѓе пијат чај само кога имаат настинка или се болни, многумина не знаат дека овој пијалок може да се користи во служба на убавината. Вратете го сјајот на косата Чајот е добар за косата која го изгубила својот сјај. Исплакнете ја косата со …

Повеќе »

(ФОТО) Едногодишно момче со синдром на коса што не се чешла станал хит на Инстаграм

КЕЈТЛИН СЕМПЛС од Џорџија објавила фотографија од својот најмлад син Локлан Семплс на Инстаграм минатото лето. Момчето го привлекло вниманието на многумина со својата коса, а една од придружничките и испрати порака на Кејтилин во која ја прашала дали на нејзиниот син му бил дијагностициран синдром на коса што не …

Повеќе »

ПРИЧИНИ ЗА ОПАЃАЊЕ НА КОСАТА: Две вообичаени причини зошто вашата коса се истенчува и како тоа да го поправите

Сè, од генетска предиспозиција до надворешни фактори како стрес, хормонална нерамнотежа и недостаток на витамини може да предизвикаат опаѓање на косата. Витамините се особено клучни за одржување на општото здравје на вашето тело, а здравјето на косата не е исклучок. Витаминот Д е особено важен за здрав циклус на раст …

Повеќе »

Говорот на телото може да каже многу: Што значи кога некој ЈА ДОПИРА КОСАТА?

Понекогаш делата говорат повеќе од зборовите, а токму тоа е случај кога некој ќе си ја допре косата. Дури и изгледот на вашата коса или фризура може да испрати невербални знаци.Постојат многу начини на кои можете да ја допрете вашата коса и да ја поврзете со невербални знаци.Некои луѓе ја …

Повеќе »