Tag Archives: корона виртус

ПОЧИНАЛ САМО ШЕСТ ДЕНА ПО БРАТОТ БЛИЗНАК: Игор Богданоф починал во болница, ги сметале за „владетели од сенка“

ИГОР Богданоф, кој во француските медиуми се прослави со својот брат близнак Гришко, починал вчера на 72-годишна возраст, само шест дена по смртта на неговиот брат. Тој бил заразен со корона вирусот. Францускиот канал BFMTV објавил дека Игор Богданоф починал опкружен со децата и семејството. Тој бил хоспитализиран една недела …

Повеќе »

(ФОТО) Научник направил експеримент и покажал зошто е важно да се носи маска за лице

Иако носењето на маските не е задолжително на сите затворени простори, има предности да се носат. Многумина се скептични и не веруваат дека маските се ефикасна заштита од инфекција со вируси и бактерии, па научникот Рич Дејвис решил да покаже зошто се. „Што прави маска? Ги блокира респираторните капки што …

Повеќе »