Tag Archives: корист

ОДЛИЧЕН СОЈУЗНИК НА СЕКОЈА ЖЕНА – Таа има 56. години а излгеда барем една деценија помладо: На лицето нема ниту една брчка благодарение на овој витамин!

Овој витамин е неопходен за секоја жена Веројатно веќе сте чуле колку се добри витамини Е и Ц за кожата, но витамин кој може да биде подобар од овие два и да има поголеми придобивки за кожата е витаминот А, витамин кој е неправедно запоставен и прави чуда за зрелата …

Повеќе »

18 ЈАКИ ПРИЧИНИ – Што почесто јадете сардини ќе живеете долго и без болести: Еве зошто!

Помага во лекувањето на воспалението, го снабдува организмот со клучни материи, па дури и помага во елиминирање на депресијата… За повеќето луѓе, сардините не се на списокот со највкусна храна. Се разбира, за вкусовите не треба да се дискутира, но кога ќе прочитате зошто сè е добро да јадете сардини, …

Повеќе »

Тајните на Хималајската сол

Ако живеете или работите во простор каде нема многу прозорци или вашето работно време го минувате во затворен простор, во ваша корист е да набавите од овие продукти бидејќи и тоа како вашето здравје ќе има корист… Здравјето треба секогаш да се негува. Секој е сам свој доктор и е …

Повеќе »

Седум дена јадел само зеленчук, а му се случиле овие 4.важни работи

Еден корисник на интернет одлучил седум дена да јаде само зеленчук, за да се увери дека во тој период и со различен режим на исхрана може да дојде до одредени промени На неговата трпеза, порано, секогаш имало месо, особено пилешко. Но, се одлучил седум дена да јаде само зеленчук, за …

Повеќе »

Еве кои промени ќе ги искусите ако почнете секој ден да јадете бадеми

Дали секој ден јадете една шака бадеми? Дури и ако не, тогаш треба затоа што има многу позитивни ефекти од јадењето бадеми. Бадемите се едни од најпопуларните јатки. Повеќето луѓе ги јадат сурови или печени, а денес се повеќе се бараат и други производи од бадеми, како млеко, масло, путер, …

Повеќе »

Сите благодети од јаболковиот оцет: Помага при икање, габички, првут, кандида…

Еден од најстарите начини на користење јаболков оцет за здравје е да се смири иритираниот желудник. Исто така, кога ќе ве фати напад на икање, земете една лажичка јаболков оцет… Запира икање Кога ќе ве фати напад на икање, земете една лажичка јаболков оцет. Неговата киселина треба да помогне. Терапијата …

Повеќе »

Белгискиот нобеловец категорично тври: Кога вака постите, телото може да се избори со рак и деменција!

На вас е што јадете и кога јадете, но научните истражувања велат дека е подобро кога гладуваме… Интервалите на постот се многу популарни бидејќи многумина сметаат дека тоа е одличен метод да ослабнете и да останете здрави. Што е аутофагија? Називор „аутофагија“ потекнува од грчки јазик и тоа е метаболички …

Повеќе »

ЗГОДНИТЕ ЖЕНИ ОТКРИЛЕ ЕДЕН ТРИК: Пијте вода на ваков начин и КИЛОГРАМИТЕ САМИ ЌЕ СЕ ТОПАТ!

Многу жени мака мачат со одвишните килограми , а денеска ви донесуваме одличен трик како да се ослободите од вишокот и тоа со помош на вода. Имено, истражувањето на универзитетот во Илиноис утврдило дека зголемено количество вода може да влијае на намалување на обемот на струкот. Истражувањата потврдиле дека ако …

Повеќе »

(Рецепт) ЧУДОТВОРЕН НАПИТОК: За две недели ќе ги исфрлите маснотиите од телото, ќе намалите килограми и ќе ги зацврстите коските!

Ова е рецепт за сите оние кои имаат маснотии во крвта и тоа онакви кои ги уништуваат внатрешните органи. Овој напиток детално го чисти телото од маснотии и тоа за две недели. Препорака е исхраната да е рамномерна, да се вежба и да се пие многу вода. Потребни состојки; 400 …

Повеќе »