Tag Archives: конзумирање

Леб мора да конзумирате, но само овие три вида се ЕКСТРЕМНО ЗДРАВИ!

Избегнувајте леб од бело брашно и угодете му на вашето тело и здравје. Поради мноштвото нутриенти и хранливи материи, кои се клучни за здравјето на нашето тело, лебот е задолжителна храна што мора да ја консумираме во текот на денот. Сепак, многу е важно да консумирате здрав леб со здрави …

Повеќе »

Дали чоколадото може да лекува кашлање?

Чоколадото има бројни здравствени придобивки. Веројатно веќе сте чуле дека има бројни придобивки од чоколадото. Покрај фактот дека оваа намирница може да ја подобри работата на срцето и да го подигне нивото на енергија, научниците откриле дека какаото содржи состојки кои имаат подобри ефекти врз кашлицата отколку одредени лекови за …

Повеќе »

(ФОТО) Сокот од цвекло го јакне имунитетот

Во време на сезона на вируси и грип најдобар начин да го зајакнете имунитетот е секојдневно да пиете сок од цвекло. За само неколку дена конзумирање на овој лековит напиток ќе се почувствувате посилно Ако сте малокрвни, имате низок притисок или сте подложни на респираторни инфекции јадете што повеќе цвекло. …

Повеќе »

(ФОТО) Потресна приказна на млада мајка која го обиколи светот:Што му направиле енергетските пијалаци на нејзиниот сопруг

Секој ден сме сведоци за разни трагични приказни кои се случуваат низ светот. Најчесто се тоа несреќи за кои жртвите не се одговорни, но, приказната на Бријана се однесува за енергетските пијалоци и за тоа што тие му направиле на нејзиниот сопруг… За некој од нас енергетските пијалаци се единствената …

Повеќе »