Tag Archives: концерти

Откажани концертите на Оливер Драгојевиќ: Ќе пее по завршување на лекувањето!

Познатиот хрватски пејач вчера наполни 70. години, но медиумите ги обиколи уште една вест – откажување на концертите на 15. и 16. декември во Спаладиум Арена во Сплит… И’, додека колегите му го честитаа роденденот, од друга страна се споделуваа информации каде парите за купените билети ќе бидат вратени… Пред …

Повеќе »

(ФОТО) Елена Велевска се подновила со автомобил од 100.000 евра!?

Додека едни се жалат дека македонската естрада замира, други молчат и си „бркаат работа“. Една од нив е Елена Велевска која воведе некои нови правила меѓу колешките… Факт е дека познатата Елена Велевска е една од најплатените и најбараните пејачки кај нас и воопшто не е случајно што таа секогаш …

Повеќе »

(ФОТО) Лејди Гага во болница поради сериозни болки!

Познатата пејачка на својот профил на Твитер соопштила дека нема да може да настапи на Rock in Rio музичкиот фестивал во Бразил поради проблеми со здравјето, и потоа објаснила дека е хоспитализирана поради многу болки. Brazil, I'm devastated that I'm not well enough 2 come to Rock In Rio. I …

Повеќе »