Tag Archives: концерти

(ВИДЕО+ФОТО) „Поудобно од порано“ – Првиот голем концерт со дистанца

Дали музичките концерти ќе изгледаат вака во иднина, се прашувале многу љубители на музиката кога видоа фотографии и снимки од настапот на Сем Фендер во Њукасл, пред околу 2.500 луѓе во публиката, поделени во помали групи во просторите зад металните огради за да ја почитуваат мерката за физичка дистанца. . …

Повеќе »

И’ легендарниот Жељко Бебек овој август доаѓа во Охрид – 21. август, Антички театар

Како што најавија Авалон продукција еден по еден ги пополнуваат термините за концерти, а за концертот на Жељко Бебек на 21. август во Охрид велат: „Драги пријатели и љубители на стариот нормален живот, Големо задоволство ни е да ве информираме дека покрај Амира Медуњанин, Дарко Рундек и Екипа, Авалон Продукција …

Повеќе »

Концертите се враќаат во Македонија!

Авалон продукција до јавноста се обрати со соопштение околу концертните активности кои ги планираат наредните месеци! „Успеавме да се договориме со Министерството за здравство концертите да се вратат во Македонија под повеќе од достоинствени услови за публиката да може да ужива, а сепак по протоколи (заштитни маски и скратени капацитети) …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вдовицата на Оливер Драгојевиќ со само една реченица открила зошто по војната не пеел во Србија!

Пред многу години имавме можност, за време на гранатирањето на Сплит да разговараме со Оливер Драгојевиќ, а темата беше негов наводен настап во Белград…На тоа тој ни кажа:„Го слушаш ли ова. Ми го бомбардираат Сплит, каков концерт во Белград. Никогаш нема да одам таму…“ И, токму таа иста реченица сега …

Повеќе »

(ФОТО) Со своето богатство од тронот ја симнала Опра: Живее во вила вредна 22,5 милиони долари!

Кога станува збор за парите, таа е вистинска „златна кокошка“. Лејди Гага оваа година на полиците ставила многу награди меѓу кои се највредни и најпрестижни Греми, Оскар и Златен глобус. По неа не „се откачиле“ само нејзините „малечки чудовишта“ туку целиот свет. Таа е популарна скоро една деценија, а 2019. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Имал операција на срцето пред 20. дена: Мик Џегер најавил дека се повлекува а потоа објавил видео и шокирал!

Фронтменот на „Ролинг Стоунси“ Мик Џегер  (75) на Твитер објавил видео на кое се гледа дека се вратил во форма и на кое игра со музика – онака како што сме навикнале да го гледаме. pic.twitter.com/nx5JFB2ZuJ — Mick Jagger (@MickJagger) May 15, 2019 Целиот свет уште се воодушевува бидејќи од …

Повеќе »

(ФОТО) FUNK SHUI со настапи во Битола и Охрид!

Скопскиот фуриозен бенд Funk Shui викендов прв пат ќе настапи во Битола и во Охрид. Публиката ќе може да ја чуе нивната музика овој петок во Порта Џез во Битола, а утредента, во сабота, во центарот за култура „Григор Прличев“ во Охрид. Funk Shui е бенд кој комбинира повеќе музички …

Повеќе »

(ФОТО) Васил Атанасов: Ванчо Петрушевски беше омилен и меѓу најмладите!

Васил Атанасов на својот профил на Фејсбук од непрежалениот глумец се прости со сеќавање… „Додека работев во Велјуса, како наставник по музика, едно сабајле дојде Ванчо Петрушевски заедно со Гоце Тодоровски и ме замолија да ги придружувам музички на сите нивни концерти кои им беа организирани по сите основни училишта …

Повеќе »

(ФОТО) Пинк во болница: Концертите откажани на непознато…

„Веќе двапати бев болна, како и моите деца, на оваа австралиска турнеја, но првиот пат успеавме да протуркаме“, рече Пинк (38) на социјалната мрежа. Пејачката ги одложила концертите во Австралија после заболела од гастритичен вирус, а поради дехидрација минатата недела заврши во болницата. Една од најголемите поп ѕвезди на денешницата, …

Повеќе »