Tag Archives: концерт

Концерт на годината – Некст Тајм и Лозано во Антички!

Со огромно задоволство сакаме да Ве информираме дека за прв пат во Македонија на 30ти јули во Античкиот театар во Охрид заеднички концерт ќе оддржат моментално најактуелните македонски звезди, групата Некст Тајм и Лозано. Влезниците за овој спектакл веќе се во продажба преку продажната мрежа на Купикартизасе како и онлајн …

Повеќе »

Во продажба влезниците за концертот на Наум Петрески во Хераклеа – Битола

Во продажба влезниците за концертот на Наум Петрески во Хераклеа – Битола. Почитувани сакаме да Ве информираме дека од денес пуштени се во продажба влезниците за јубилејниот концерт на Наум Петрески во Битола, “35години Наум”, кој воедно претставува и концертна промоција на албумот “Најдоброто од Наум”. Концертот ќе се одржи …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Анџелина Џоли се опуштила на концертот на „Манескин“ – „кул мајката“ го украла шоуто

Анџелина Џоли (47) и нејзината ќерка Шајло Џоли-Пит (16) викендот го поминале дружејќи се на концертот на евровизиските победници „Манескин“ во римскиот „Циркус Максимус“ каде според организаторите се собрале 70.000 луѓе. Анџелина пристигна во Италија на снимањето на филмот „Without Blood“, чиј режисер, сценарист и продуцент е Џоли. Сценариото е …

Повеќе »

Концерт на Фатос Керимај и Златко Ориѓански во Тирана

Вчера вечер во организација и со финансиски средства од општина Тирана, се одржа голем концерт на двајца композитори, Фатос Керимај и Златко Ориѓански. Првиот од Тирана, вториот од Скопје, секој со половина час своја музика, изведена од симфонискиот оркестар „Hybrid symphony” составен со музичари од Атина, Тирана и Приштина. Керимај …

Повеќе »

(ФОТО) „Љубојна“ со концертот во Тирана направи „транс“ кај публиката

„Љубојна” ја восхити публиката во Тирана Во понеделникот вечер, македонскиот состав „Љубојна” настапи на фестивалот „Cloud rea” во Тирана.Концертот беше во коорганизација со фестивалот и македонскиот Културно-информативен центар во Тирана, поддржан од Општина Тирана. Како што велат од КИЦ-Тирана, ова беше, веројатно еден од најубавите концерти на „Љубојна” во нивната …

Повеќе »

(ФОТО) Каролина за прв пат на оpen air концерт во Скопје под името “Ајде да летаме – GREATEST HITS” по повод 30. години кариера

Како сублимат на една неверојатно богата кариера, со 10 студиски албума и безброј хитови и евергрини, големо задоволство ни е да ви најавиме дека нашата Каролина за прв пат ќе одржи open air концерт во Скопје под името “Ајде да летаме – GREATEST HITS” на 1ви јули, на Стадионот на …

Повеќе »

Поради преголем интерес концертот на Цеца и Анастасија се преместува на градскиот стадион во Пробиштип!

Поради огромен интерес за концертот закажан за на 11.06 (сабота) на најголемата балканска ѕвезда Цеца Ражнатовиќ и нејзината ќерка, младата ѕвезда Анастасија Ражнатовиќ истиот ќе биде преместен на градскиот стадион во Пробиштип, наместо „Аква паркот“. Организаторите велат дека морале да се одлучат на овој чекор, бидејќи аква паркот би бил …

Повеќе »

Концерт на Ris Flower во Скопје

По одличната мини-туреја низ Македонија, рокенрол спектакл во срцето на градот! На концертот ќе бидат изведени досегашните авторски песни, како и промоција на нови, необјавени песни кои се дел од албумот кој се најавува за крајот на 2022 година. На концертот, “Ris Flower” ќе биде придружуван од својот бенд составен …

Повеќе »

„Меморија“ во среда ќе ги открие сите изненадувања за концертот на 11. јуни

Членовите на „Меморија“, во среда, 25. мај 2022. година, во хотел „Парк – 4“ ( до градскиот стадион – арена Тоше Проески-Скопје), со почеток во 13 часот ќе ја одржат својата ВТОРА ПРЕСС конференција. На неа пред претставниците на медиумите ќе бидат соопштени сите детали и поединости за најавениот концерт, …

Повеќе »