Tag Archives: конечно

(ФОТО) Невин лежел 42. години во затвор, сега има само две желби…

Кевин Стрикленд, Афроамериканец од американската сојузна држава Мисури, беше ослободен од обвинението за тројно убиство во 1978. година, по повеќе од 42. години затвор. Сега има 62. години и по речиси половина век поминат зад решетки, сака за прв пат да го види океанот и да го посети гробот на …

Повеќе »

(ФОТО) НЕКОГАШ ПРОДАВАЛА КРВ ЗА ДА ЈАДЕ: Денес е милионерка, а и покрај нејзината неверојатна убавина, мажите отсекогаш ја оставале!

Поранешната фронтменка на бендот „Pussycat dolls“, Никол Шерцингер денес гордо ја носи титулата на една од најубавите и најзгодните пејачки во Холивуд, а иако зад себе има армија обожаватели и може да си дозволи се што ќе посака, работите не биле отсекогаш толку идеални. Никол морала да прибегнува кон повеќе …

Повеќе »

(ФОТО) Конечно се договориле: Во август почнува снимањето на „Пријатели“

Рејчел, Рос, Моника, Чендлер, Фиби и Џои наскоро треба да се вратат на малите екрани, и секој може да заработи помеѓу 2,25 и 2,5 милиони долари… Актерската постава на легендарната серија „Пријатели“ долго време молчеше за снимање на специјална епизода од за многумина омилената серија, а потоа кога конечно ги …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПО НЕГО СЕ ТАГУВА И ПОСЛЕ 12. ГОДИНИ: Тоше Проески КОНЕЧНО ќе ја добие својата ВЕЧНА КУЌА а еве како ќе изгледа!

„Вечниот дом“ на пејачот се наоѓа на гробиштата Гумење во Крушево, а скоро 12 години станува збор за импровизирана метална конструкција која е покриена и затворена со пластика и најлони! На 16. октомври ќе се одбележи 16-годишнината од страшната несреќа во која животот го загуби еден од најдобрите гласови на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тамара ни го оствари сонот и не исполни со гордост: Македонија после 7. години повторно во финале

За првпат по седум години, и многу несуспешни обиди, на Евровизија имаме претставник во финале. Тамара со нејзината „Proud“ настапува в сабота.Конкуренцијата во второто полуфинале беше како да е ГОЛЕМОТО ФИНАЛЕ, за разлика од првата полуфинална вечер кога на моменти се поставуваше прашањето „како овие песни залутале тука“. Во финалето …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Меланија Трамп конечно проговорила: Пленела во белиот фустан!

Првата дама, Меланија Трамп после неколку месеци одлучила да и се обрати на јавноста. А, имала и добра причина. Имено, првата дама им дала поддршка на младите кои направиле движење кое се бави со контрола на оружјето во Америка… Во нејзиното прво јавно обраќање, после неколку месеци, најмногу поради откривање …

Повеќе »

(ФОТО) Тони Цетински испратил порака со сочувство на семејството на мажот кого го прегазил: „Ништо не може да ме утеши“

Несреќата во која прегазил човек Тони Цетински ќе го следи, вели, до крајот на животот. Откако вчера на својот профил на Фејсбук им се обратил на пријателите, денес преку своите блиски изразил сочувство на унесреќеното семејство. „Како, зошто и што да се напише или каже во ваков момент? Како да …

Повеќе »