Tag Archives: комуникација

Тивок убиец на бракот – посмртоносен од пари и секс

На прашањето зошто браковите пропаѓаат, повеќето би одговориле дека причината е лошиот сексуален живот, финансиската состојба или недостатокот на комуникација. Сепак, овие три работи се всушност само симптоми на вистинската причина. Вистински убиец Одговорот може да ве изненади на почетокот, но има совршена смисла. Причината поради која повеќето бракови завршуваат …

Повеќе »

ДРАМАТИЧАРИ ИЛИ ТИВКИ – Што стилот на расправање говори за вашата врска?

Во текот на годините заедно, двојките развиваат свој стил на расправија, што открива многу за динамиката на нивната врска. Паровите што викаат и фрлаат работи, брачните терапевти ги нарекуваат кралови на драмата. Позитивната страна на таквиот аргумент е дека го исфрлате целиот гнев, но негативната страна е што во таква …

Повеќе »

(ФОТО) Кејт Мидлтон и Вилијам сето време испраќаат ТАЈНИ пораки до Меган Маркл и Хари

Сите мислат дека Кејт Мидлтон и принцот Вилијам молчат достоинствено, но тоа не е случај. Кралскиот биограф Данкан Ларкомби, кој подолго време молчи откако „Сасексите“, Меган Маркл и принцот Хари, дадоа интервју за Опра Винфри, тврди дека Кејт Мидлтон и принцот Вилијам не се толку тивки како што и изгледа …

Повеќе »

ОВА СЕ НАЈНАПОРНИТЕ ЗНАЦИ ВО ХОРОСКОПОТ: Тврдоглави до бесвест, убедени дека се секогаш во право!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Веројатно во текот на животот сте сретнале луѓе кои секогаш мислат дека се во право, дури и кога „дебело“ грешат. Тие се сигурно родени во еден од овие 3. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се жалела на гласниот секс на соседите и добила генијален одговор

Сите барем еднаш сме имале некаков проблем со соседите. Може да биде особено вознемирувачко кога некој е премногу гласен додека се обидува да спие или учи, но што ако никогаш не му кажете на некој што ви пречи дека е прегласен? Па, нема ни да знаат. Една жена решила да …

Повеќе »

Депресијата тропа на врата! Како да се изборите со лошото расположение во зимските денови?

Зимската депресија е сама по себе многу сериозна, но психолозите ширум светот предупредуваат дека пандемијата на коронарниот вирус, карантинот и стресот можат дополнително да ја комплицираат ситуацијата. Пандемијата на вирусот Корона носи промени во секојдневните односи со луѓето: недостаток на контакт, повеќе време дома, осаменост … Според експертите, одржувањето на …

Повеќе »

Лицата родени во овој знак се сметаат за најкомплицирани

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… СИТЕ хороскопски знак има посебни карактеристики со кои често можеме да претпоставиме во кој знак се родило некое лице, ако веќе не сме знаеле. Иако многумина сакаат да се …

Повеќе »

ВИСТИНСКА ПРИКАЗНА – Се случило овие денови на Острог: Оваа приказна ќе ве научи никогаш никого да не осудувате!

Уште една животна лекција ни пристигнува директно од манастирот Свети Василије Острошки на Острог… Овие денови по социјалните мрежи кружи приказна од Острог. Отец Гојко Перовиќ, кој стои покрај ковчегот на Свети Василије Острошки раскажува дека еден ден во манастирт влегло момче со лименка сок. Татко Гојко се шокирал и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пар кој е во брак 82. години открил потполно логична тајна за долговечност на љубовта!

Заедно имаат 203. години, а поголемиот дел од животот го минале заедно. Поточно, тие се неверојатни 82. години во брак. Станува збор за Д.В. и Вили Вилијамс, пар од Северна Каролина кој неодамна имал тројна прослава. Имено Д.В. го прославил 103. роденден, неговата сопруга 100. роденден, а со прославата која …

Повеќе »