Tag Archives: комуникација

ВИДЕОТО разнежнило многумина: Едногодишна ќерка на глувонем татко првпат употребила знаковен јазик

Медисон ги воодушевила корисниците на TikTok бидејќи била свесна дека нејзиниот татко не може да ја слушне… Еден глувонем татко споделил видео на TikTok кое набрзо стана вирално. Имено, Закари, како што се вика, пазарел со својата едногодишна ќерка, кога девојчето за прв пат се обидело да му каже нешто …

Повеќе »

Пет причини кои создаваат јаз меѓу паровите: ЗОШТО СЕ РАСПРАВАМЕ?

Секоја врска во одреден момент може да наиде на проблеми од кои понекогаш е навистина тешко да се излезе. Брачниот советник Рејчел Дејвис открива што е тоа што ги тера паровите најчесто да се расправаат. Комуникација Во секоја врска една од клучните работи е комуникацијата меѓу партнерите. И додека некои …

Повеќе »

СИМНЕТЕ ГИ РОЗЕВИТЕ ОЧИЛА – 3. СУРОВИ ВИСТИНИ ЗА МАЖИТЕ: Жени, да не се лажеме повеќе!

Разберете една едноставна работа, ако сте се допаднале на маж, тогаш тој ќе ви го покаже тоа. И верувајте ни, дури и маж кој е многу срамежлив и затворен по природа, сепак ќе одлучи да разговара со вас и да ве запознае, ако навистина сте се доближиле до неговата душа. …

Повеќе »

Тивок убиец на бракот – посмртоносен од пари и секс

На прашањето зошто браковите пропаѓаат, повеќето би одговориле дека причината е лошиот сексуален живот, финансиската состојба или недостатокот на комуникација. Сепак, овие три работи се всушност само симптоми на вистинската причина. Вистински убиец Одговорот може да ве изненади на почетокот, но има совршена смисла. Причината поради која повеќето бракови завршуваат …

Повеќе »

ДРАМАТИЧАРИ ИЛИ ТИВКИ – Што стилот на расправање говори за вашата врска?

Во текот на годините заедно, двојките развиваат свој стил на расправија, што открива многу за динамиката на нивната врска. Паровите што викаат и фрлаат работи, брачните терапевти ги нарекуваат кралови на драмата. Позитивната страна на таквиот аргумент е дека го исфрлате целиот гнев, но негативната страна е што во таква …

Повеќе »

(ФОТО) Кејт Мидлтон и Вилијам сето време испраќаат ТАЈНИ пораки до Меган Маркл и Хари

Сите мислат дека Кејт Мидлтон и принцот Вилијам молчат достоинствено, но тоа не е случај. Кралскиот биограф Данкан Ларкомби, кој подолго време молчи откако „Сасексите“, Меган Маркл и принцот Хари, дадоа интервју за Опра Винфри, тврди дека Кејт Мидлтон и принцот Вилијам не се толку тивки како што и изгледа …

Повеќе »

ОВА СЕ НАЈНАПОРНИТЕ ЗНАЦИ ВО ХОРОСКОПОТ: Тврдоглави до бесвест, убедени дека се секогаш во право!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Веројатно во текот на животот сте сретнале луѓе кои секогаш мислат дека се во право, дури и кога „дебело“ грешат. Тие се сигурно родени во еден од овие 3. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се жалела на гласниот секс на соседите и добила генијален одговор

Сите барем еднаш сме имале некаков проблем со соседите. Може да биде особено вознемирувачко кога некој е премногу гласен додека се обидува да спие или учи, но што ако никогаш не му кажете на некој што ви пречи дека е прегласен? Па, нема ни да знаат. Една жена решила да …

Повеќе »

Депресијата тропа на врата! Како да се изборите со лошото расположение во зимските денови?

Зимската депресија е сама по себе многу сериозна, но психолозите ширум светот предупредуваат дека пандемијата на коронарниот вирус, карантинот и стресот можат дополнително да ја комплицираат ситуацијата. Пандемијата на вирусот Корона носи промени во секојдневните односи со луѓето: недостаток на контакт, повеќе време дома, осаменост … Според експертите, одржувањето на …

Повеќе »