Tag Archives: комуникација

(ФОТО) ЖЕНА ИЗВЛЕЧЕНА ОД УРНАТИНИ НА ЗГРАДА 6. ДЕНА ПОСЛЕ НЕСРЕЌАТА: Била свесна и цело време комуницирала со спасувачите!

Спасувачите во градот Чангша во централна Кина извлекле жива жена од урнатините на зградата која се урнала речиси шест дена претходно, објавија денеска државните медиуми. Неименувана жена е 10-та преживеана од несреќата во која загинаа пет лица, додека десетици се водат како исчезнати. Таа беше спасена доцна синоќа, околу 132. …

Повеќе »

Како да комуницирате со НЕГАТИВНИ ЛУЃЕ?  Четири начини да се надмине лошата енергија!

Еве како можете да комуницирате со негативни луѓе и да си олесните на себе… Дали некогаш сте имале работа со негативни луѓе? Ако е така, тогаш знаете дека може да биде многу исцрпувачки. Тие го исцрпуваат последниот атом на сила и добро расположение. Тешко е да се комуницира со нив, …

Повеќе »

ЕКСПЕРТИТЕ ОТКРИВААТ зошто канцелариските романси се ДОБРА ИДЕЈА и резултираат со долгорочна љубов!

Две третини од нас имале некаква романтична врска со колега, додека 31. процент од оние кои ќе почнат да се забавуваат на работа ќе се венчаат за својот партнер, откриле студиите на една веб-страница за вработување. И’ покрај зголемената популарност на апликациите за состаноци, паровите кои се поврзуваат на работа …

Повеќе »

ИМА И ПОЛОША РАБОТА ОД ИЗМАМАТА: Ако вашиот сопруг го прави ова, вие сте несреќна жена!

Верувале или не, но има многу полоши работи од изневерувањето на сексуалниот партнер 5.30 часот. Чувството на нервоза расте. Ги отворате очите, а во главата малото глувче гризе многу сомнежи… Состаноци, конференции, рокови… Зошто секогаш имаш толку многу работа и толку малку време? Го земате телефонот и ги проверувате мејлови, …

Повеќе »

ОБРНЕТЕ ВНИМАНИЕ И СПАСЕТЕ ГО БРАКОТ: Ако ги правите овие четири работи лесно ќе стасате до РАЗВОД

За да опстане бракот потребно е многу љубов, но и разбирање и меѓусебно почитување. Речиси и да нема брак во кој партнерите не се расправаат одвреме-навреме, но некои видови на однесување можат сериозно да го загрозат. Проверете дали ги правите овие грешки. Критикување Критиката е вид на комуникација во која …

Повеќе »

Три навики по кои се препознаваат сите среќни парови

Истражувајќи ги врските, забележано е дека повеќето среќни врски имаат три заеднички навики. Се надеваме дека ќе се препознаете. Поздравување Можеби звучи сосема неважно, но начинот на кој го поздравувате партнерот кога ќе се вратите дома е многу важен. Потрудете се секој ден да го поздравувате партнерот со прегратка и …

Повеќе »

Комуникацијата, сепак, не е најважна: Еве што е основата за среќен брак!

Секоја личност заслужува партнер кој ќе ја сака, почитува, ќе биде со неа кога е потребно, ќе прави се за да ја направи среќна… Има некои работи во бракот за кои не треба да се разговара. Меѓу другото, постојат некои поголеми и помали работи кои секоја жена ги заслужува од …

Повеќе »

КОЈ ГО НАМЕСТИЛ ЃОКОВИЌ? Писмо што фрла сомнеж врз Крег Тајли – директорот на АО на крајот на ноември знаел дека нема да го пуштат Новак во земјата!

Министерот за здравство во Сојузната влада на Австралија, Грег Хант, на 29. ноември ги известил организаторите на Австралија опен дека прележаниот ковид не е доволно за да се изземе од задолжителната вакцинација. Според Faily Mail , тоа е причината поради која на Ѓоковиќ не му бил дозволен влез во Австралија. …

Повеќе »

10 НАЧИНИ на кои се однесуваат жените кога повеќе НЕ ТЕ САКААТ!

Кога жената ќе престане да ве сака, може да се чувствувате како крајот на светот да е близу. Постојат одредени знаци кои таа ги дава кога го изгубила интересот за вас и врската со вас. Еве ги 10-те најважни: 1. Веќе не е заинтересирана Кога жената ќе престане да сака …

Повеќе »