Tag Archives: компири

(ВИДЕО+ФОТО) Појадок на Гордон Ремзи по кој интернет „полудел“!

Гордон Ремзи повторно успеал да го восхити светот, со свој рецепт за појадок од соништата Овој рецепт се состои од компири, јајца и сланина, како и зачини кои појадокот на Гордон го подигаат на сосема ново ниво. Рецепт: Излупете два до три компири со средна големина и изрендајте ги заедно …

Повеќе »

(ФОТО) Рецепт на денот: Ќебапи во „мантил“ од компири

За денес ви предлагаме еден необичен рецепт со состојки кои се омилени на нашата трпеза Потребно е: компири ќебапи пиперки, тиквички, модар патлиџан, домати зачинска сол,црн пипер, зачини по желба масло Подготовка:компирите измијте ги, излупете ги и издлабете. Издлабениот дел ставете го на страна. Компирите наросете ги со зачинска сол, …

Повеќе »