Tag Archives: комбинација

Бразилски сој во Србија? Став на стручњаците – претстојните празници се ризик!

Во Србија засега е потврдено присуството само на британскиот вид коронавирус, но бидејќи „Бразилецот“ е присутен во скоро цела Европа, вирусолозите навестуваат дека во наредните денови ќе дојде и на нивните простори а со самото тоа – набргу и кај нас, во Македонија. Нормално е вирусите да се мутираат, но …

Повеќе »

Корона+пролетен замор – Убиствена комбинација: Послушајте го советот на докторите – ЌЕ ВЕ КРЕНЕ ОД МРТВИТЕ!

Најниското ниво на хормони се мери во средината на март, а депоите ќе се полнат по многу сончеви денови. Оваа пролет, покрај оние кај кои оваа состојба е предизвикана од затоплување и ненадејни промени во времето, луѓето кои страдаа од ковид 19 страдаат и од хроничен замор, што е карактеристично …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Девојка вратиле од училиште поради облеката: Таткото „полудел“ од бес!

Заменик-директорот 17-годишната девојка ја вратил дома, бидејќи професорка се побунила против нејзината комбинација на облека. Имено, Карис Вилсон носела бела ролка и над неа црн фустан до колена што професорот го потсетувал на ноќница поради чипката на рабовите, што, како што рекла професорката може да биде збунувачко за неа, нејзиниот …

Повеќе »

ЕМА дозволила уште една комбинација на лекови против корона

Европската агенција за лекови (ЕМА) објавила дека комбинацијата на лекови од компанијата „Ели Лили“ може да се користи за третман против ковид 19 кај пациенти на кои не им е потребна поддршка за кислород и кои имаат висок ризик да преминат во сериозно заболување. Препораката сега може да се користи …

Повеќе »

(ФОТО) ПОРАНЕШНАТА ТЕНИСЕРКА Ана Ивановиќ изгледа подобро од било кога

Таа се одлучила за црно-бела комбинација, што ја истакнува негјзината одлична фигура и која предизвика море од позитивни реакции. Поранешната тенисерка Ана Ивановиќ е доста активна на социјалните мрежи, а нејзините објави често привлекуваат големо внимание. Иако претежно им пренесува план за тренинг и слични работи поврзани со спортот на …

Повеќе »

(ФОТО) Чизмите и палтото на оваа глумица е се за што фантазираме оваа есен

Шарлот Мекини можеби сè уште не е толку позната, но можеби ќе ја запаметите заради нејзината идеална облека – нејзиниот избор на палто и чизми е едноставно совршен. Познато е дека доброто палто и добрите чизми се важни инвестиции кои се клучни за нашата гардероба кога ќе стане студено. Ако …

Повеќе »

(ФОТО) Брижит Макрон покажала како се носи „гол фустан“

Брижит и Емануел Макрон неодамна биле домаќини на германската канцеларка Ангела Меркел во замок во југоисточна Франција. Во таа пригода, Брижит покажала како се носи славниот „гол фустан“ Ангела Меркел го посетила францускиот претседател на разговори за зајакнување на врските меѓу Германија и Франција, како и голем број на тековни …

Повеќе »

Дали ова е лекот за корона вирусот? Во комбинација со антибиотик лекувал 100 отсто од случаите!

Клиничките студии покажале дека антималарискиот лек хидроксихлорокин во комбинација со антибиотикот азитромицин значително ја намалува вирусната инфекција Група научници во Марсеј, предводена од директорот на Клиниката за инфективни болести во овој град Дидиер Раул, спровеле клинички испитувања за да утврдат дека антималарискиот лек хидроксихлорокин во комбинација со антибиотикот азитромицин значително …

Повеќе »

(Рецепт) ОТКРИВАМЕ – СЕКОЈ ДЕН ЈАДЕЛА ЛАЖИЧКА МЕД И КУРКУМА: После 30. дена не верувала ШТО И СЕ СЛУЧИЛО!

Неверојатен спој за подобро здравје! Дали веќе сте слушнале за лековитите својства на медот и куркумата? Ако не, ви го донесуваме искуството на девојка која оваа мешавина ја користела еден месец. „Пред нешто повеќе од еден месец, мајка ми дојде да ме посети и донесе тегла од нешто што личеше …

Повеќе »