Tag Archives: комбинации

Прескокнете ја павлаката, носете бадеми насекаде: Шест начини како секој оброк да го направите похранлив

Во денешно време, со напорен распоред, тешко е да се одлучите што да готвите, здравата исхрана е вистински предизвик. Ја отстрануваме дилемата како да се храниме здраво, бидејќи постојат „трикови“ кои ќе ви помогнат со малку дисциплина да ја подобрите вашата секојдневна исхрана. Добро би било сите да најдеме доволно …

Повеќе »

Родени еден за друг: Ова се идеални хороскопски парови

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… НЕКОИ хороскопски парови добро се согласуваат и се надополнуваат, па имаат големи шанси да ги надминат сите животни предизвици. Иако на почетокот ги поврзува привлечност и страст, компатибилноста им …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Јадете се’, а килограмите паѓаат: Нутриционистка ја открила тајната на слабеењето

НУТРИЦИОНИСТКАТА Лин Вард промовира одржливо губење на тежината. Таа се залага луѓето кои сакаат да ги изгубат несаканите килограми, да јадат целовита храна, понекогаш и благо, наместо да ги исфрлат групите на храна од нивното мени. Вард открила дека тајната формула за губење маснотии се фокусира на она што можете …

Повеќе »

Најдобрите ПАРОВИ на зодијакот: Погледнете кои знаци се создадени еден за друг според ХОРОСКОП

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Според астролозите, заедно можат да го освојат светот Овен и Терезија Кога ќе се сретнат овие два знака, се соочуваат со голем предизвик, голема привлечност и хемија на која …

Повеќе »

Здрави се и сите ги сакаме, но не треба да ги консумираме секој ден: Ова се 5. намирници чија употреба треба да се намали

Овие 5. здрави намирници не треба да ги консумираме секој ден, без разлика колку се здрави. Конзумирањето и на најздравиот производ во големи количини може да има негативно влијание врз здравјето. Ова е причината зошто треба да го ограничите внесувањето на одредени здрави намирници? Бидејќи еден производ, колку и да …

Повеќе »

ЗДРАВА ИСХРАНА – Дневна исхрана со 12 ОБРОЦИ: Одлична за здравје и го продолжува животот

Треба да додадете прехранбени производи во вашата исхрана за да си ги дадете најдобрите шанси да уживате во подолг и поздрав живот Секојдневната исхрана е план на исхрана кој вклучува максимална потрошувачка на овошје, зеленчук, грав, интегрални житарки и јаткасти плодови, а истовремено се намалува внесот на месо, млечни производи, …

Повеќе »

Јајцата можат да бидат здрави, но не ако ги јадете на овој начин

ЈАЈЦАТА содржат изобилство на хранливи материи. Тие обезбедуваат бројни здравствени придобивки бидејќи се добар извор на протеини и можат да помогнат да се намали воспалението, да се подобри здравјето на коските и да се придонесе за здравјето на мозокот. Се јадат за појадок, после тренинг или како ужина, а можат …

Повеќе »

Сакате сирење? Еве што неговото консумирање прави на вашиот струк

СИРЕЊЕТО е сестрана храна. Може да се јаде само, со тестенини, сендвичи, салати, а може да биде и дел од омлет. Има и добра и лоша репутација за здравствени ефекти, а ако се обидувате да изгубите тежина, можеби се прашувате што може да направи со вашиот струк. „Сирењето може да …

Повеќе »

Овие хороскопски знаци не се поднесуваат, никако не можат заедно

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Дознајте за кои знаци станува збор… Близнаци и Близнаци Двапати во исто време две слични личности постојано се на работ на конфликт. Кога имате двајца Близнаци, имате две можни …

Повеќе »