Tag Archives: колкови

(ФОТО) Ќерката на Раде Шербеџија поминала низ вистински ПЕКОЛ: По инвалидска количка паднала во депресија, а СЕГА започнала НОВО ПОГЛАВЈЕ

Луција Шербеџија решила да проговори за тешкиот период од нејзиниот живот кој сега е зад неа. Ќерката на Раде Шербеџија, Луција Шербеџија, тргнала по стапките на својот татко – се занимавала со глума и музика, а потоа ја погодиле сериозни животни проблеми. Сепак, Лусија успеала да се избори, а сега …

Повеќе »

ИСТРАЖУВАЊЕ – Едноставни работи што мажите ги бараат кај жените

Црвената е бојата на страста, па не е ни чудо што мажите се толку привлечени од неа Што сакаат мажите? Одговорот е главно мистерија – и најверојатно ќе остане засекогаш. Но, тоа не ја спречила науката да се обиде да го открие одговорот на оваа загатка на човечката привлечност. Од …

Повеќе »

Обемот на колковите кај жените укажува на една болест, а ова се ПРЕДИЗВИКУВАЧИТЕ!

Прекумерната тежина различно влијае на жените, а поинаку на мажите… Генетското наследство, дијабетесот, постпарталниот период, контрацептивни средства, возраста, но и начинот на живот, учествуваат во развојот на тромбозата. Големо истражување спроведено од дански лекари открива поврзаност помеѓу длабока венска тромбоза од една страна и телесна тежина, индекс на телесна маса, …

Повеќе »

(ВИДЕО) „МЕША“ СО КОЛКОВИТЕ КАКО ДА НЕМА УТРЕ: Џеј Ло објавила снимка во костум за капење и покажала со ШТО РАСПОЛАГА!

Џенифер Лопез (51) објави видео на својот профил TikTok профил и крена огромна прашина кај следбениците. Имено, латино дивата заводливо танцува во жолто бикини без трошка шминка, а видеото го нарече едноставно „недела“. Познатата пејачка собра над 12.000.000 прегледи, 1.000.000 лајкови и над 30.000 коментари. Главно пофалбите доаѓаа на сметка …

Повеќе »

(ФОТО) СРЦЕ КАКО ПЛАНИНА – Ѕвездата на Интер и ја плати операцијата на колковите на 26.годишна девојка од Скопје

Хуманоста не знае за граници и нации а пример за тоа е токму Марсело Брозовиќ… Ѕвездата на италијанскиот калчолигаш Интер, Марсело Брозовиќ, донирал 3.000 евра за 26-годишната Стаменка Менче Трповска од Македонија, која преку социјалните мрежи побарала финансиска помош за операција на колковите. A, нејзината објава ја пренесоа и навивачите …

Повеќе »

Овој напиток е хит во светот: Се пие 15. дена и симнува 80. отсто маснотии од струкот и колковите!

Ви го откриваме рецептот за револуционерниот напиток кој благодарение на основната сосотјка – сода бикарбона – веќе за четири недели го забрзува метаболизмот и го поттикнува топењето на маснотиите од критичните подрачја. Ако сакате бргу да се ослободите од одвишните килограми испробајте го напитокот кој е многу едноставно да се …

Повеќе »

Слика која сите ги разнежнила – Џенсон Батон со синот после операција: „Ви го претставувам новиот суперхерој!“

Поранешниот шампион во Формула 1, Џенсон Батон објавил фотографија на која малкумина останале рамнодушни. Спие со неговиот 10-месечен син Хендрикс, кој неодамна имаше дисплазија на колковите. View this post on Instagram Introducing Spica boy! The newest superhero 🦸‍♂️post surgery our little dude is doing well, bloody confused but healthy. 😍 …

Повеќе »

(ФОТО) Дали може да изгледа „пошироко“? Ким Кардашијан се стегнала во панталони па ги оставила без текст сите кои ја виделе!

Кога најпознатата од сите реални sвезди ќе се појави во Лос Анџелес, сите зинуваат во чудо. Не било возможно да се сврти погледот од широките колкови и огромниот задник на Ким Кардашијан. Реалната ѕвезда, како да токму тоа да го сакала: се стегнала во беж панталони со реси, додека на …

Повеќе »

Овој напиток е хит во светот: Се пие 15. дена и симнува 80. отсто маснотии од струкот и колковите!

Ви го откриваме рецептот за револуционерниот напиток кој благодарение на основната сосотјка – сода бикарбона – веќе за четири недели го забрзува метаболизмот и го поттикнува топењето на маснотиите од критичните подрачја. Ако сакате бргу да се ослободите од одвишните килограми испробајте го напитокот кој е многу едноставно да се …

Повеќе »