Tag Archives: колега

(ВИДЕО+ФОТО) ПАРОТ СЕ ЗАПОЗНАЛ НА ФРОНТОТ – Малку поинаква свадба: Украинска снајперистка се омажила во шума, пушката како „моден додаток“

Украинската снајперистка Евгенија Емералд – позната како „Ивана Орлеанка“ од својата земја – се омажила за маж, војник, кого го запознала на почетокот на руската инвазија. Снајперистката и соборецот Евгениј Стипанјук се венчале во петокот во близина на фронтот на церемонија одржана во шума во Харкив. Датумот на венчавката имаше …

Повеќе »

(ФОТО) Роналдо за еден фудбалер рекол дека е подобар: Дрога, затвор, Африка и тажен крај

Кристијано Роналдо е познат како фудбалер кој е повеќе од свесен за своите квалитети и ретко кажува дека некој е подобар од него, но тоа е случај со поранешниот португалски талент Фабио Паим. На самиот почеток на кариерата на Роналдо имало и други фудбалери кои го привлекле вниманието на големите …

Повеќе »

(ВИДЕО) Трудница открила како шефот ја понижувал на работа: „Ќе родиш тројки?“

Тиктокерката Марија Пантоја го споделила своето непријатно искуство со онлајн заедницата во видео кое сега има повеќе од 500.000 прегледи. „Кога сте во 36-та недела од бременоста и вашиот менаџер ќе ви каже: ‘Што, чекаш тројки?’“, се снимала како говори во видеото. Додека седела пред ресторанот во кој работи, Пантоја …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Се омажила принцезата која поради љубов се откажа од титулата и обештетување од 1,2 милиони евра

ПРИНЦЕЗАТА Мако, внуката на јапонскиот император, се омажи во вторникот по долгогодишни контроверзии околу нејзината заедница со вереникот Кеи Комур, но таа се откажа и од традиционалните ритуали и значителен финансиски надомест. View this post on Instagram A post shared by royals_cradit_in the world (@royalskids_cradit) Јапонската телевизија ја прикажа Мако …

Повеќе »

(ФОТО) „ПОЧИВАЈ ВО МИР, ПРИЈАТЕЛЕ! Потресно збогување на Џои од колега од познатата серија

Американскиот актер Џејмс Мајкл Тајлер, кој е најпознат по улогата на Гантер во серијата „Пријатели“, починал на 59-годишна возраст. Тајлер починал мирно, во својата куќа во Лос Анџелес во неделата наутро, се вели во соопштението на неговиот менаџер. Во 2018. година, на Тајлер му беше дијагностициран напреднат рак на простата, …

Повеќе »

(ФОТО) Јапонска принцеза се откажува од титулата за да се омажи за обичен човек – ќе одбие надоместок од 1,3 милиони долари

Јапонската принцеза Мако, внука на царот Нарухито, планира да се омажи за своето долгогодишно момче Кеи Комура до крајот на оваа година и планира да одбие исплата од 1,3 милиони долари од јапонската влада, пишува The Times. View this post on Instagram A post shared by Royal World Thailand 🇹🇭 …

Повеќе »

(ВИДЕО) Френсис МекДорманд за време на прифаќањето на Оскарот завивала како волк – Причината е многу тажна

Френсис МекДорманд влезе во историјата откако завиваше како волк додека го прифаќаше Оскарот за најдобар филм (Nomadland). „Оваа награда ја посветуваме на нашиот волк“, рече 63-годишната актерка, која исто така доби Оскар за најдобра улога во фалениот филм пред да започне да завива како волк. Тој момент веднаш привлече големо …

Повеќе »

(ФОТО) Популарниот Езел ја измамил трудната сопруга со 37. годишен КОЛЕГА!

Познатиот турски актер Кенан Имирзалиоглу, подобро познат на нашата публика како Езел од турската сапуница со исто име, и неговата сопруга Синем Кобал годинава стануваат родители. Турските медиуми претходно пишуваа дека парот очекува девојче, но се чини дека во нивниот дом ќе дојде момче. View this post on Instagram İyiki …

Повеќе »

(ФОТО) И’ ТОА ГО ИМА: Добил отказ поради еден збор -„Тој не е ‘ТОА’“

„Еден од моите вработени, својот колега го ослови со ‘тоа’, бидејќи е трансексуалец. Го отпуштив. Среќен месец на ‘гордоста’, кучко“, напишал на Твитер. Шеф на една компанија во САД, открил зошто отпуштил вработен само поради еден кажан збор. Неименуван маж од Талахаси, Флорида, тврди дека еден од неговите работници, ословил …

Повеќе »