Tag Archives: колачиња

(ФОТО) Пет најдобри и најбрзи десерти со ореви

Многумина не можат да замислат добар десерт без ореви. Еве неколку наши предлози: какао торта, совршени штанглички, домашна баклава, мафини за половина час, експресни браунси… Какао торта Потребно е: кора: 5 јајца, 25 лажици шеќер, 25 лажици масло, 25 лажици млеко, 25 лажици брашно, 5 лажици какао во прав, рендана …

Повеќе »

Совршени чоколадни колачиња кои секој може да ги јаде – па и веганите!

Многумина изолацијата ја искористиле за првите чекови во кујната. Едноставните јадења се сега попопуларни од било кога, а меѓу нив и десертите. Еден од нив се овие вкусни колачиња во кои можат да уживаат апсолутно сите – од возрасните, преку децата се’ до веганите… Состојки: 43 гр шеќер во прав …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТИ ГИ ИЗЕДОВ СИТЕ КОЛАЧИЊА: Го дочекала синот со лоши вести а неговиот одговор ја затекнал!

Да му се изедат сите колачиња на детето е прилично ризичен потег со невидени последици. Сепак, една мајка сакала да види како ќе реагира нејзиниот син кога таа ќе му рече дека, додека тој спиел, таа му ги изела сите колачиња. „Бев многу гладна и ги изедов сите слатки“, рекла …

Повеќе »

(ВИДЕО) БАБА СЛУЧАЈНО ИЗЕЛА КОЛАЧИЊА СО МАРИХУАНА: Нејзината реакција била УРНЕБЕСНА – луѓето не веруваат што правела!

Баба од непознат тип случајно ги изела негоите колачиња со марихуана,што тој го снимил со неговиот телефон, а нејзината реакција станала хит на социјалните мрежи. Кога колачињата почнале да „работат“, жената седела во црна фотелја, борејќи се да стигне до чашата што стоела до неа. Кога конечно успеала да стигне …

Повеќе »

(ВИДЕО) Принцот Хари ги обожува колачињата на Меган Маркл – па дури и „ги краде“!

Меган Маркл во Кенгинстонската палата го претстави куварот „Together: Our Community Cookbook” и ги угости жените кои минатата година со изгубија домот со експлозијата во зградата Гренфел. Хари дојде да се дружи со својата сопруга, а во текот на таа прилика направи нешто неочекувано за принц. Храната била во изобилство, …

Повеќе »

(ФОТО) Блејк Лавли се пошегувала на сметка на сопругот Рајан Рејнолдс: „Не знае да пече колачиња ама е згоден!“

Парот во септември прославил пет годишнина од бракот, а тие се едни од ретките во Холивуд кои оддават впечаток на складно семејство. Рајан Рејнолдс и Блејк Лавли во јавност често се шегуваат на сметка еден на друг,а така било и овојпат кога глумицата на Инстагрм поделила фотогарфија на божиќни колачиња, …

Повеќе »