Tag Archives: кокосово масло

3. природни НАЧИНИ да се ослободите од БЕЛИТЕ ВЛАКНА: Боењето на косата не е единственото решение!

Спречете ја појавата на седа коса со состојки кои ги имате дома Повеќе не мора да трчате во фризерски салон за фарбање ако забележите дека на вашата коса почнуваат да се појавуваат седи влакна. Постои сосема природен начин да се ослободите од овие несакани „гости“ Важен фактор кој влијае на …

Повеќе »

Заборавете на СКАПИТЕ ласери и третмани! Избелите ги забите на 5. ПРИРОДНИ НАЧИНИ

Третманите кај стоматолог може да чинат неколку стотици евра Блескавата и бела насмевка се најефективните додатоци што можете да ги носите. Сепак, додека некои луѓе имаат природно бели и сјајни заби, на други им треба малку дополнителен напор за да ги избелат и да ги направат да блеснат. Иако за …

Повеќе »

(РЕЦЕПТ) Ефективноста на МАСКАТА од кафе е НЕВЕРОЈАТНА! Користете ја 2-3 пати неделно, резултатите се НЕВЕРОЈАТНИ!

Домашните маски за лице исто така можат да бидат ефективни. Кон крајот на 20-тите веќе почнуваме да размислуваме за брчки, креми и дополнителна нега на кожата на лицето. Не е секогаш неопходно да се користат готови производи, со малку креативност можеме сами да направиме фина маска за лице. Маска за …

Повеќе »

СОДА БИКАРБОНА во служба на убавината: Помешајте со ЕДНА СОСТОЈКА од кујната и направете крем за ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕТО!

Сода бикарбоната не мора да се користи само во кујната и за чистење. Ако имате особено чувствителна кожа која реагира на купена козметика полна со хемикалии, направете природен крем за чистење на лицето само од две состојки што ги имате во кујната. Комбинацијата од кокосово масло и сода бикарбона ќе …

Повеќе »

ОВАА БИЛКА Е ДАР ОД БОГА: Намалува ризик од Алвхајмерова болест, спречува прерано стареење на кожата, го забрзува метаболизмот!

Ако веќе не сте, задолжително вклучете го ова растение во вашата исхрана Кокосот е растение кое има неверојатни лековити својства. Целото овошје може да се користи, а многумина не се свесни за што е добро. Кокосовата вода е полна со здравствени придобивки благодарение на електролитите, антиоксидантите и витаминот Ц. Но, …

Повеќе »

(ФОТО) 10 најмоќни природни антибиотици: Ги убиваат сите бактерии и ги бркаат вируси, а сите ги имаме дома!

И покрај напредокот во современата медицина, не треба да ги забораваме моќните природни лекови… Додека денес имаме современа медицина, нашите предци за лекување на разни болести морале да се потпираат на земјата и природата само за да набават антибиотици. Подолу ви донесуваме листа на растенија кои ги уништуваат бактериите и …

Повеќе »

Вметнете ги овие 8. намирници во исхраната и гледајте како килограмите исчезнуваат: Нема ниту да знаете дека сте на диета!

Златното правило на секоја диета е да согорувате повеќе калории отколку што консумирате. Сепак, бројни студии сугерираат дека одредена храна може исто така да ви помогне ефикасно да изгубите тежина. Главните може да ги најдете подолу: Кафе Иако кафето е пијалок, а не храна, решивме да започнеме со тоа, бидејќи …

Повеќе »

(Рецепт) СИГУРНО ДЕЛУВА – Природен лек кој ги елиминира сите болки: Ослободете се од забоболка за 30 секунди!

Дознајте како можете да се ослободите од упорната забоболка на природен начин, без да одите кај стоматолог… Забоболката е една од најнепријатните болки што сите сме ги искусиле барем еднаш во нашите животи. Акутната болка иритира и целосно се меша во нашите секојдневни животи, а особено сега кога трае пандемијата …

Повеќе »

(Рецепти) МОЌНА БАНАНА – Маски за лице кои злато вредат: Откријте ја моќта на бананата за вашето лице! Ќе го вратите времето а вашата кожа ќе блесне!

Маската за лице во банана е позната по лековитите ефекти врз кожата. Обидете се со рецепти засновани на банана и видете зошто сè повеќе природни маски го вклучуваат ова јужно овошје. Бананите се супер храна. Тие се хранливи, ве држат сити долго време и според мислењето на многу нутриционисти, тие …

Повеќе »