Tag Archives: коби брајант

(ВИДЕО+ФОТО) Сатја Грабулоски: „Требаше да му правам патики на Коби Брајант, но дента кога стигнав во Лос Анџелес тој загина“

Македонскиот дизајнер Сатја Грабулоски веќе седум години црта патики за големите светски ѕвезди. Леброн Џејмс, Кристијано Роналдо, Мајли Сајрус, Дуа Липа и Тиесто, се само дел од околу тристате ѕвезди кои имаат патики со негов потпис.Тој и неговиот тим рачно ги изработуваат уникатните дизајни, а некогаш им требаат и преку …

Повеќе »

(ФОТО) „Споделуваа слики од трупови како да се животни“ – Вдовицата на Коби Брајант открила СТРАШНИ ДЕТАЛИ! За смртта на сопругот и ќерката дознала на НАЈЛОШИОТ начин!

Венеса Брајант, вдовицата на Коби Брајант, изјави дека за смртта на нејзиниот сопруг дознала гледајќи ги објавите „RIP Kobe“ на нејзиниот телефон. Кошаркарската ѕвезда Коби Брајант загина со својата ќерка, 13-годишната Џана и уште седум лица во несреќа во јануари 2020. година. Тужба за објавување податоци Г-ѓа Брајант го тужи …

Повеќе »

(ФОТО) Ванеса Брајант со децата во Дубровник за да ја исполни последната желба на Коби

Во Дубровник пристигнала во друштво на децата и семејството на шпанскиот кошаркар Пол Гасол. Гасол и Брајант беа долгогодишни соиграчи во Лос Анџелес Лејкерс, а пријателството на нивните сопруги трае од тоа време. Ванеса Брајант открила дека пристигнала во Дубровник за да ја исполни желбата на нејзината ќерка Наталија, на …

Повеќе »

(ФОТО) Вдовицата на Коби ја исфрлила мајката од куќата:„Што сака, ја издржувавме 20. години?“

Ванеса Брајант, вдовицата на кошаркарскиот великан Коби Брајант, неодамна започналаправна битка со компанијата што го поседуваше контроверзниот хеликоптер Sikorsky S-76B, Island Express Helicopters, пренесуваат американските медиуми. Но, се чини дека сега мора да се соочи и со обвинувањата на сопствената мајка. Имено, Софија Лејн во интервју за Univision открила дека …

Повеќе »

(ФОТО) Вдовицата на Коби Брајант неутешна: „Денес таа би матурирала!“

Ванеса Брајант и оддала почест на покојната ќерка Џиана на денот кога требало да заврши средно училиште. “Честитки, Џиџи. Те сакам засекогаш и вечно. Јас сум толку горда на тебе”, напишала таа на Инстаграм со фотографија од дипломата. Џиана, нејзиниот татко Коби Брајант и седум други лица загинаа во хеликоптерска …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пет месеци од трагедијата во семејството на трагично починатиот Коби Брајан СЕ ВРАЌААТ НАСМЕВКИТЕ

По скоро пет месеци од трагичната смрт на НБА-легендата Коби Брајант, работите во неговото семејство полека се враќаат во нормала. Ожалостената Ванеса Брајант остана сама со три деца, откако нејзиниот сакан сопруг и 13-годишната ќерка Џиана починале во хеликоптерска несреќа што не се памети. Иако била презаситена од тага, Ванеса …

Повеќе »

(ФОТО) НОВ УДАР ЗА ВДОВИЦАТА НА БРАЈАНТ: Ванеса пронашла неотворено писмо од Коби, еве што и напишал

Ванеса Брајант, сопругата на легендарниот кошаркар на Лејкерс, на Инстаграм пбјави фотографија од неотворено писмо од Коби Брајант. Таа го прочитала на роденденот – на 5 мај. „Вчера најдов плик со натпис на кого: За љубовта на мојот живот. Од твојот Папи. Чекав да го отворам писмото за мојот роденден. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Детали во аутфитот на Бијонсе со кои им одала почест на Коби и неговата ќерка

Вчера се одржа комеморијација за Коби Брајант и неговата ќерка Џиана, кои трагично загинаа во хеликоптерска несреќа кон крајот на јануари, со седум други лица. Покрај семејството, многу славни спортисти и други познати личности се собраа во центарот „Стејплс“ во Лос Анџелес за да оддадат почит на легендата за кошарката. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Прв Ден на вљубените на Ванеса без Коби:„Ми недостасуваш, засекогаш твоја!“

Ванеса објавила фотографија со починатиот сопруг со песната „Tell Him“ на Лорен Хил. Нејзините следбеници биле трогнати со објавата. И пишувале дека вистинската љубов никогаш не престанува… Ванеса Брајант (37) го минала првото Валентиново (Ден на вљубените) без својот сопруг Кобе кој трагично загина во хелихоптерска несреќа која го шокираше …

Повеќе »