Tag Archives: книга

(ФОТО) Оливера Балашевиќ открила зошто го вратила моминското презиме

Оливера Балашевиќ, вдовицата на легендарниот Ѓорѓе Балашевиќ, на Инстаграм објаснила зошто го вратила моминското презиме. Таа неодамна ја заинтригира јавноста кога ги избриша сите фотографии со Џоле од Инстаграм, а сега објаснила дека нема никаков скандал во приказната за враќањето на моминското презиме. View this post on Instagram A post …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Сопругот ја изневерил, а таа му се одмаздила на најдобар можен начин

„Поднесов барање за развод. Напишав бестселер за сето тоа… Купив куќа. И ликот го нареков Даниел”, вели измамената Габриеле во видеото. View this post on Instagram A post shared by Gabrielle Stone (@gabriellestone) Авторката Габриела Стоун (33) објави видео на TikTok за да им објасни на своите следбеници што се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кејт Мидлтон издава книга: Ги документирала „лицата“ на пандемијата во Велика Британија

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, сопругата на принцот Вилијам, објави книга со фото-портрети направени за време на епидемијата на коронавирусот во Велика Британија. Намерата на авторот била да ги овековечи „лицата“ на пандемијата во Велика Британија и да ги спаси од заборав деновите што Британците ги поминаа во рестриктивен режим …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Меланија ми зари нож во грб!“

Мемоарите на поранешната соработничка на првата дама на САД, Меланија Трамп, открија скокотливи детали за Белата куќа пред изборите на кои нејзиниот сопруг Доналд Трамп ќе побара нов мандат на чело на Америка Во книгата „Меланија и јас“, Стефани Винстон Волкоф тврди дека за време на нејзиното поранешно пријателство со …

Повеќе »

(ФОТО) ЕД ШИРАН СТАНАЛ ТАТКО: Славниот пејач на ќеркичката и дал необично име а се има врска со една книга!

Пејачот Ед Ширан и неговата сопруга Шери Сиборн објавија дека е родена нивната ќерка, наречена Лира Антарктик Сиборн Ширан. “Минатата недела, со помош на неверојатен тим, Шери го роди нашето прекрасно и здраво девојче Лира Антарктик Сиборн Ширан. Ние сме целосно заљубени во неа. И мама и бебето се одлични …

Повеќе »

НОВИОТ ПОТЕГ НА МЕГАН И ХАРИ НА КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО ЌЕ МУ НАНЕСЕ НАЈГОЛЕМА ШТЕТА ДО СЕГА: Ниту интервјуто на лејди Дијана не било толку опасно!

Книгата за животот на Меган Маркл и принцот Хари по напуштањето на кралските должности наскоро треба наскоро да биде издадена, а како што јавуваат странските медиуми, кралското семејство најмногу се плаши од тоа. Очигледно, таа содржи одреден грд навод за идниот крал, принцот Вилијам, кој би можел да му наштети …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЈА ЛАЖИРАЛ СОПСТВЕНАТА СМРТ за да докаже дека сопругата ангажирала платен убиец…

КОГА Рамон Соса од Хастон дознал дека неговата сопруга Марија ангажирала платен убиец за време на нивниот развод за да се ослободи од него, тој решил да се здружи со полицијата за да се осигура дека таа ќе заврши во затвор. Во 2015. година, Марија понудила околу 20.000 долари на …

Повеќе »

(ФОТО) Бившата сопруга на Мајкл Џексон, Присила Пристли, во својата книга ќе ја објави вистината за нив: И требале само „4. милиони долари“ за да проговори!

Лиса Мариа Пристли и Мајкл Џексон биле во брак од 1994. до 1996. година, а во својата книга ќе открие тајни од својот и неговиот живот. Лиса Мариа Пристли, ќерка на Елвис Пристли и бивша сопруга на Мајкл Џексон потпишала милионски договор со издавачот „Gallery Books“ со кој се обврзала …

Повеќе »

Започна Саем на книга во Рамстор Мол: Летово дружи се со доообра книга

Од денес во Рамстор Мол започнува Саемот на книга организиран од трговскиот центар во соработка со Македонската асоцијација на издавачи (МАИ), а ќе трае до 12ти јуни. На овогодинешниот летен саем на книгата учество ќе земат неколку издавачки куќи и книжарници меѓу кои: Издавачки центар ТРИ, Просветно дело, Литература МК, …

Повеќе »