Tag Archives: книга

(ВИДЕО+ФОТО) „Јас сум докторка, имам 102 години и СИТЕ ЗДРАВИ И СРЕЌНИ ЛУЃЕ што ги сретнав НИКОГАШ НЕ НАПРАВИЛЕ ЕДНА РАБОТА – тоа им даде долг и целисходен живот!“

Д-р Гледис Тејлор МекГари е меѓународно призната како „мајка на холистичката медицина“ и прва што користела акупунктура во Америка. Таа е ко-основач на Американското холистичко здружение, ко-основач на Академијата за парапсихологија и автор на „The Well-Lived Life: A 102-Year-Old Doctor’s 6 Secrets to Health and Happiness at Every Age“ (Добро …

Повеќе »

(ФОТО) КАКО РЕАГИРАЛЕ – Мемоарите на Хари се најпродаваната книга досега, а кралското семејство се однесува како тоа да не ги погодило

Од објавувањето на мемоарите на принцот Хари, кои се насловени „Spare“ (Резерва), светските медиуми се преплавени со вести за откритијата на книгата, а иако Хари тврди дека членовите на кралското семејство му одговориле преку насловите на британските таблоиди, се чини дека не дозволиле да бидат вовлечени во оваа „сапуница“. Имајќи …

Повеќе »

САГАТА ПРОДОЛЖУВА – ШОК ОДЛУКА НА КРАЛОТ ЧАРЛС ЗА МЕМОАРИТЕ НА ХАРИ: Има само ЕДЕН НАЧИН АГОНИЈАТА конечно да заврши! Еве што ќе прават

Принцот Хари изнесе низа шокантни тврдења против неговото семејство во неговите мемоари „Spare“ (резерва) и две телевизиски интервјуа, но Бакингемската палата одбива да го коментира сето тоа. Јавноста најмногу очекува кралот Чарлс III да проговори за предавството на неговиот помлад син, но се чини дека тој нема намера да го …

Повеќе »

(ФОТО) ШОКАНТНА ИСПОВЕД – МОЈОТ РОДЕН ТАТКО МЕ СИЛУВАШЕ ОД ПЕТТАТА ГОДИНА: Шок тврдење на ќерката на познатиот актер! „Нема да молчам повеќе и да гледам како сите му се восхитуваат!“

Најстарата ќерка на германскиот актер Клаус Кински, Паула Кински, изнела шокантни тврдења дека била сексуално и физички малтретирана од нејзиниот татко уште од рана возраст. Во интервју за магазинот „Стерн“ таа изјавила дека нејзиниот татко, актер најпознат по улогите во филмовите на Вернер Херцог, ја силувал од нејзината петта година …

Повеќе »

(ФОТО) Последните денови на Џорџ Мајкл: Дрога за силување купувал од порно актер, бил зависник од секс…

Живееше во магла, пишува во новата книга за Џорџ Мајкл која ги следи неговите последни години по завршувањето на турнејата „25 Live Tour“ во 2008. година. Книгата фрла ново светло на проблемите на познатиот пејач и битката со зависноста што ја водел. – Спиеше до средина на попладневните часови, седеше …

Повеќе »

(ВИДЕО) „ОДЛИЧЕН Е“: Ал Пачино открил кој актер може да го замени

АКТЕРОТ Пачино за странските медиуми зборувал за тоа кој млад актер го гледа како адекватна замена за улогата на детективот Винсент Хана, која ја толкуваше во филмот „Врелина“. Ако требаше да се снима продолжението на „Врелина“, Ал Пачино нема сомневање кој ја заслужува улогата на Винсент Хана. – Тимоти Шарламе. …

Повеќе »

(ФОТО) Открила се за најлошата одлука во животот – се сеќавате ли на Бејб од „Dirty Dancing“?

Промовирајќи ги своите нови мемоари Out of the Corner, таа вели дека по ринопластиката „го изгубила идентитетот и кариерата преку ноќ“. Улогата на симпатичната Бејб во „Dirty Dancing“ (1987) на Џенифер Греј и донесе планетарна слава. Делото на режисерот Емил Ардолин ја следи љубовната приказна на тинејџерката Френсис Бејб Хаусман …

Повеќе »

(ФОТО) Калуѓерка од Хрватска го лекува она што лекарите не можат: Оваа света жена откpила CПACOHOCHИ рецепти!

„Веќе 32. години моите природни лекови никому не му наштетиле, а низ мојата куќа минале илјадници луѓе“, вели калуѓерката Љубица. Сè започнало во раните 80-ти години кога нејзините татко и мајка се разболеле. Прво им сварила чај, а потоа и на децата на соседите. Следната пролет, луѓето почнале масовно да …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГО УБИЛ СИЛУВАЧОТ НА СВОЈОТ СИН: Приказна која ги потресе САД – Го застрелал во слепоочница, момчето гледало на телевизија како татко му станал криминалец!

Цела Америка во март 1984. година слушнала за педофилот Џеф Даусет (25), инструктор по карате, кој го киднапирал Џоди Плауч (11) од Луизијана, па дури и го однел во Калифорнија, каде сексуално, во хотел со денови, го злоставувал момчето. Џоди претходно бил на неговите часови по карате скоро една година, …

Повеќе »