Tag Archives: клуб

РК Охрид: Замина Џамбо, „бедемот“ пред нашиот гол

Огромна трагедија ја вознемири спортска Македонија утрово. Згасна животот на голманот на РК Охрид и македонски репрезентативец, 26-годишниот Никола Даниловски. Безживотното тело на младиот спортист било пронајдено во туристичката населба Лагадин, во водите на Охридското Езеро, без траги од насилство, како што информираа од охридската полиција. На местото на настанот …

Повеќе »

(ФОТО) СРАМОТА: Фудбалер на Бока брутално ја претепал девојката – Таа се’ снимила и објавила!

Фудбалерот на „Боке Јуниорс“, Себастијан Вила (23) се нашол на удар на јавноста,но уште полошо – тој исто така е на удар на клубот за наводно тепање на својата девојка, Даниел Кортес, која на Инстаграм, ги објавила повредите и расекотините кои и ги нанел нејзиното момче. “За жал, морам да …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Пежо 404 Клуб“ ги восхити скопјани но и сите љубители на автомобилите

Своевремено „Пежо 404“ беше „закон“ кога станува збор за автомобилите, но како што минува времето така се менуваат и најпопуларните модели, марки…иако дека сега тешко би можело да се каже дека постои ЕДЕН автомобил со такво значење како она на „Пежо 404“ на времето… Како и да е, секое време …

Повеќе »

(ФОТО) ЛУЃЕ СО ВИЗИЈА И СТАВ: Легендарниот германски клуб останува на истиот стадион до 2110. година

Легендарниот германски клуб Ст. Паули вчера со градските власти на Хамбург договорил дека на култниот стадион „Милентор“ ќе играат се’ до 2110. година. На Ст. Паули оваа година му завршувал наемот на стадионот во истоимената четврт на Хамбург, но клубот нема намера да си замине од својот дом па одлучил …

Повеќе »

(ФОТО) Тајни места на нашата планета на кои обичните смртници немаат пристап…

Тајната линија на метрото на наоѓа 200. метри под московските улици. Тунелот (Метро) е изграден за време на Сталин, а ги спојува Кремљ со останатите важни точки на градот како што е на пример аеродромот. До тунелот, а со самото тоа и до метрото, може да се дојде само со …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мечката им е маскота, но со ваква грдосија да се дојде на натпревар?

Во земјата домаќин на следното светско првенство во фудбал, Русија, мечките се скоро нормална појава, но кога ќе се појави на фудбалски натпревар, тогаш тоа сепак не е вообичаена ситуација. А, посебно кога мечката ја држи топката со која ќе се започне натпреварот а судијата токму од неа мора да …

Повеќе »