Tag Archives: клоп

(ВИДЕО+ФОТО) СТРАШНА ЛИГА НА ШАМПИОНИ: Скоро невидено чудо во полуфиналето, Ливерпул сепак ќе игра за титулата!

ФАНТАСТИЧНО фудбалско шоу приредија Виљареал и Ливерпул на реваншот од полуфиналето на Лигата на шампионите кое се одигра во Шпанија. „Црвените“ славеа по големиот пресврт со 3:2 и се пласираа во финалето со вкупни 5:2. Ниту најголемите оптимисти не се надеваа дека избраниците на Унаи Емери ќе го направат неизвесен …

Повеќе »

(ФОТО) Лига на шампионите: Реал или Ливерпул: Познати составите на екипите?

Реал Мадрид и Ливерпул, некои од најголемите имиња на фудбалот, ќе се сретнат вечерва на Олимпискиот стадион во Киев, во финалето на Лигата на шампионите. Мадрид го лови 13. европски трофеј, а Ливерпул се вратил после 11. години и митскиот натпревар против Милан во Ливерпул. Четврти пат во историјата еден …

Повеќе »