Tag Archives: клои кардашијан

(ФОТО) ПО БРАЧНИОТ БРОДОЛОМ ДОБИЛА УШТЕ ЕДЕН „УДАР“: Морала итно да оперира тумор, а вака ги открила ПРВИТЕ СИМПТОМИ

Клои Кардашијан на својот Инстаграм сподели дека имала операција на тумор кој и го зафатил лицето. Клои Кардашијан привлекува големо внимание како и нејзините сестри, најчесто во центарот на вниманието поради турбулентниот љубовен живот и изневерувањето кое и го приредил нејзиниот сопруг. Меѓутоа, овој пат таа ги загрижила своите следбеници …

Повеќе »

(ФОТО) Клои Кардашијан „се заиграла“ во фотошоп: Пред нејзините облини се искривиле ѕидот и огледалото

На профилот на Клои Кардашијан повторно се појави фотографија со промашување на Фотошоп, што предизвикало бројни коментари. Познатата Американка набрзо ја отстранила и се обидела да ја сврти ситуацијата во своја полза. Реалити ѕвездата на својот Инстаграм сподели нова фотографија на која се истакнати нејзините облини, но фановите забележале неколку …

Повеќе »

(ФОТО) Клои Кардашијан чека второ дете кое ќе го роди сурогат мајка – не луѓето не им се верува кој е таткото!

Обожавателите на кланот Кардашијан Џенер беа шокирани во средата кога TMZ објави дека Клои Кардашијан го очекува своето второ дете со поранешниот партнер Тристан Томпсон, кое ќе го роди сурогат мајка. Имено, Томпсон повеќе пати ја изневерувал Клои додека биле во врска, па дури станал и татко со една од …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Три големи светски ЅВЕЗДИ кои се соочиле со ЌЕЛАВЕЊЕТО ги откриле своите трауми

Проблемот со губење на косата се јавува кај многу жени од различна возраст… Губењето на косата може да биде доста поразително, но бидете сигурни дека доколку се најдете во оваа ситуација, знајте дека не сте сами и дека многу познати личности поминале низ слично искуство. Имено, една студија од 2007. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „ПРЕМНОГУ Е СЛАБА“: Клои Кардашијан ги загрижила фановите со својот изглед, фустанот покажал се’

Клои Кардашијан, Крис Џенер и Кендал Џенер излегле на вечера во Западен Холивуд. Клои изгледала неверојатно во фустан од латекс Ријалити ѕвездата Клои Кардашијан предизвикала загриженост кај обожавателите откако излегла во „гол“ фустан од латекс. Клои (37) изгледала неверојатно додека уживала на вечера во Западен Холивуд со нејзината мајка Крис …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Естетски хирург открива што се’ оперирале најубавите жени во светот

Пластичен хирург од Беверли Хилс, д-р Чарлс Ли на ТикТок открива која од славните имала најмногу „пластични“ асистенции. Д-р Ли не ги извршил процедурите на ѕвездите за кои зборува, но тој е експерт кога станува збор за дотерувања, липосукции и полнила. Во серија видеа објавени на ТикТок, тој анализира „пред …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кардашијанка имала корона, се снимала во кревет: „Повраќам, кашлам, градите ми горат…!“

КЛОИ Кардашијан открила дека имала коронавирус. Веста беше потврдена во најавата за последната епизода на шоуто Keeping Up With The Kardashians. На видеото ја гледаме Клои како лежи во кревет и зборува за тоа како се чувствува. “Само што дознав дека имам корона. Останувам во својата соба. Ќе биде добро, …

Повеќе »

(ФОТО) СЕМЕЈСТВОТО НА РЕАЛНАТА ЅВЕЗДА СТРАВУВА ПОРАДИ НЕЈЗИНИТЕ ЕСТЕТСКИ ОПЕРАЦИИ: „Ќе завршиш како Мајкл Џексон! Го УНИШТИЛА  носот и изгледа чудно!

Клои Кардашијан, според мислењето на фановите, дефинитивно отишла предалеку со естетките операции. Една од сестрите на кланот Кардашијан-Џенер, која некогаш ја нарекуваа „грдо пајче“ на семејството, стана зависна од операција, бидејќи во последно време често го менуваше својот изглед. View this post on Instagram My rhinestone cup makes water taste …

Повеќе »

(ФОТО) Светските ѕвезди и нивните деца ја одбележале Ноќта на вештиците

Ноќта на вештиците, во Америка, после Божик е втор најпопуларен празник, но се почесто се слави и во нашата земја, иако не ни е јасно зошто мора да се прифаќа се’ од надворкога ние си имаме наши празници, но… Тоа е ден кога е се дозволено и маските ја превземаат …

Повеќе »